QtDesigner modül yok hatası

Merhaba. Python arayüz geliştirici olarak qtdesigner ile çalışıyorum fakat “icon” ekleyince “import icon_rc” adında bir modül oluşturuyor qtdesigner ama python böyle bir modül yok hatası veriyo.
İcon ekleme yöntemim: Resource Browser–>Edip Resources–>Open Resource File–>icon.qrc (bu benim masaüstünde oluşturduğum qrc uzantılı dosya)–>yeniPrefix (yeni oluşturduğum prefix )–>.ico uzantılı dosya.

Merhaba, icon.qrc dosyasını PyQt5 resource compiler ile compile etmen gerekiyor, bu örnek sorunu çözecektir.

pyrcc5 icon.qrc -o icon_rc.py

komut istemi(cmd) yi açıp bu kodu yazdım ama hata aynı şekilde devam ediyor. Sanırım bir şeyleri yanlış yaptım, rica etsem kullanım yolunu yazabilir misiniz?

icon.qrc dosyasının olduğu dizinde çalıştırmanız gerekiyor ve size icon_rc.py isimli bir dosya vermesi gerekiyor.

verdiğim komutu Ui klasörü içinde çalıştırıp denermisiniz?

ya da bana ui klasörünün tam yolunu yazarmısınız

ui klasörünün içinde çalıştırdım

ama ekran görüntüleri doğrudan safak kullanıcısının ana dizininde çalıştırdığınızı gösteriyor

icon.qrc dosyasnın içeriğinden bulamadığı dosyaların yollarına bakıp o dosyaları doğru dizinlere atmalısınız. içerik aşağıdakine benzer olacak

<RCC>
  <qresource prefix="newPrefix">
    <file>download.jpeg</file>
  </qresource>
</RCC>

Tamamdır, çok teşekkür ederim vakit ayırıp çözüm ürettiğiniz için. Allah razı olsun elinize sağlık.

1 Beğeni

Yardımcı olabildiysem ne mutlu, Allah sizden de razı olsun.

1 Beğeni

8 aylık konuyu hortlatıyorum ama pip install PyQt5Designer kodu işe yaramıyor muydu?

Qt designerdan yaptığı için guiyi koda çevirememiş pip install ile alakası yok

Pyqt5-toolsu diyorsan başka tabii

Zaten designer kodu oluşturuyor.

Pyrc5 ile dönüştürülüyor gerek yok ona