Repl.it veya Benzeri servislerde .exe formatındaki programları çalıştırma

Bu konu hakkında fazla bilgim yok saçma bir şey soruyorsam kusura bakmayın. Repl it ve benzeri servislerde .exe formatındaki program çalıştırılabiliyor mu? Amacım yaptığım programın sürekli çalışmasını(pc’yi kapatsam bile) sağlamak…

Konuyla alakalı bilgim yok fakat bilgisayarınızın kapalı olması durumunda hiçbir programınızın asla çalışır durumda olamayacağını söyleyebilirim.
İnternet ile etkileşime geçirdiğiniz bir aplikasyon, dosya vs. olması lazım. O zaman bilgisayarınız kapalı olsa da internet daima aktif olduğu için bu aplikasyon, dosya vb. şeyi internet sayesinde daima çalışabilir hale getirebilirsiniz.
Not :spiral_notepad: :
Yanlış bilgi verdiğimi düşünen bir kullanıcı olursa yanlışımı düzeltmesini rica ederim.

Windows bir sunucu yeterli olur. Linux sunucularda wine kullanilabilir, ama tavsiye etmem. Repl.it olmaz.

Sadece saat ve tarihin aksamaması ve -varsa- bataryanın şarj olabilmesi için bir-iki firmware çalışır diye düşünüyorum.

Bildiğim kadarıyla;
Repl.it, size çevrimiçi sanal bir Linux dağıtımı sunuyor. Yani bir Linux programı çalıştırabilir.

Ama büyük ihtimalle siz internet bağlantısını katpattığınızda, o da kapanacaktır.

En iyisi @reo dediği gibi bir sunucu kiralamak.

1 Beğeni

pc kapalı derken internet ortamında çalışmasını kastetiştim ama cevabınız için teşekkürler :smile:

1 Beğeni

discord botu yaparken bir videoda uptimerobot üzerinden belli saniye aralıklarla http istekleri yolluyordu. Onun gibi bir şey olabilirdi ama exe repl.it’de hiç bir türlü çalışmıyor herhalde . Kötü oldu bu :frowning:

Bedava kullanabilceğim bir servis var mı windows sunucu için? Yoksa hepsi paralımı?

Discord botu yapmak istiyorsaniz Heroku kullanin, ayrica exe dosyasi kullanmayin.

Linux sunucu dunyasinda 1 numara ve hic windows sunucu gormedim, ihtiyac da duymadim. (Olur mu olur. Ama ben hic denk gelmedim.)

Oncelikle sunu sorayim ki bir XY problemi yasamayalim: Amaciniz discord botu yapmak mi, oyle degilse amaciniz nedir ogrenebilir miyiz?

1 Beğeni

Problemimi tam anlatamadım herhalde :slight_smile:. Amacım discord botu yapmak değil. Amacım exe formatındaki(sadece exe formatında var) programı sürekli çalışır hale getirmek(kendi bilgisayarımda değil, sunucuda çalışırmış gibi). Sürekli çalışabilmesi için tek çözüm sunucu mu kiralamak, başka alternatifleri var mı? Eğer tek çözüm sunucu ise bildiğiniz bedava sunuclar var mı?

Surekli calisan bilgisayara sunucu dedigimiz icin evet. Kiralamaya alternatif satin almak.

Kendi bilgisayarini acik birakabilirsin.

Elektrige ve internete para verilen bir ulke icin sunucunun bedava olmasini isteyen cok fazla kisi var. Arastirip bir liste cikartsaniza aslinda, baya SSS bu.

Para vermeye hazir oldugunu gosterdiginde denemelik kredi veren servisler var. AWS ve Azure’a bakabilirsin.

2 Beğeni

discord botu için repl.it kullanabilirsiniz ben kullanıyorum ve gayet iyi çalışıyor

evet ben de kullanıyorum çok iyi çalışıyor, twitter için de bot yapmıştım o da sorunsuz çalışıyor… :slight_smile: