Satır başları nasıl olmalı?

Merhaba herkese.
Şimdi metin1 ve metin2 olmak üzere elimde iki değişken var.
Bunlar iki küme. Metin2 fark metin1’i almak istiyorum.
Bunun için şöyle bir şey yaptım:

metin1="qwertyuıop"
metin2="qwertyuıopğasd"
fark=""
for i in metin2:
    if i not in metin1:
        fark+=i
    print(fark)

şimdi buradaki print’i fark ile hemen aynı hizada yazdığımda bana şöyle bir çıktı veriyor:

r
rt

print’i aynen üstteki hizada yazarsam:
önce bir sürü enter yapıyor yani alt satıra geçiyor geçiyor uzun bir boşluktan sonra

r
rt

diye bir çıktı alıyorum.

print’i satırın en başına alırsam ise istediğim sonucu alıyorum. Çıktı direkt şu oluyor:

rt

Bu farkın sebebi nedir? Mantıken print’i fark ile hizalamam gerekir zannediyordum ben bugüne dek fakat istediğim sonucu alamadım. Aynı şekilde daha önceleri bir hesap makinesi yapmıştım eval fonksiyonunu kullanarak. Eval’i kullanırken de tüm if, elif bloklarını tamamladıktan sonra eval ve print fonksiyonu içeren ve bize asıl sonucu veren kısmı satırın en başına yazmam gerekti aksi taktirde üstteki sorun birebir yaşandı.

Açıklayabilir misiniz bu meseleyi? Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Kodunuz şu an gözükmüyor. Şu blok içine alırsanız boşlukları görebiliriz:

[Code]

[/Code]

boşlukları bilerek yazmadım çünkü üstte açıklamasını yapmıştım. Direkt dediğim gibi enter enter enter diye geçiyor o boşluklar.

Kodlarınızı düzenledim; diğer türlü hatalı kodlardı (Python girintilemenin hayli önemli olduğu bir dildir.).

Girintilemeye göre print fonksiyonunuz for ya da if bloğunun içinde yer alıyor, bu sebeple farklı çıktı alıyorsunuz.