Scapy Kaynak IP Spoof

Merhaba, Python 3 ile Scapy kütüphanesini kullanarak bir TCP paketi atabiliyorum. Fakat kaynak IP kısmını değiştirdiğim zaman paket gönderildi yazsa da sanal bilgisayarım da wireshark ile dinleme yaptığımda paket gelmiyor. İnternette çok fazla yerli yabancı kayanağa baktım ve aynı şeyleri uygulamama rağmen bir türlü sonuç alamadım. Kaynak IP kısmını değiştirince bir türlü paket hedefe ulaşmıyor.
İşlem şuradaki kadar kolay basit bir şeyi kaçırıyorum ama bulamadım bir türlü.

Benim kodlarım:

from scapy.layers.inet import TCP, IP
from scapy.all import *

def synTest(target,sport,dport):
    s_addr=RandIP() #manuel olarak bile IP girildiğin paket hedefe gitmiyor.
    text = "help bro :)"
    ip=IP(src=s_addr,dst=target)/TCP(sport=sport,dport=dport,flags='S',seq=150358)/text
    send(ip)

synTest("192.168.1.22",20,80)

Sanal bilgisayarin isletim sistemi ve network konfigurasyonu nasil?

Kaynak IP kismini yollayan makinenin IP adresi yaptiginda sanal bilgisayarda gozuktugunu ima ediyorsun, dogru mudur?

Programda kendi IP adresimi yazınca paket sağlıklı şekilde gidiyor. Fakat IP adresini istediğim gibi seçince paket gönderildi diyor ama hedefte Wireshark üzerinde gözlemlediğimde paket gelmiyor. Hem Win7 hem Ubuntu üzerinde denedim fakat olmadı. Defender ve Firewall disable durumda Windows 7 işletim sistemin de, Ubuntu 16.04 ufw disable durumda ama olmuyor. Acaba sanal makine olduğu için mi dersiniz hocam?

Muhtemelen:

Dolayli olarak sanal makine oldugu icin, dogrudan network ayarlarindan dolayi. Ayarlari sormamin nedeni de buydu, cogu zaman sanal makinenin bir ethernet karti olmadigi icin sanal bir network arayuzu kullaniliyor. Bu arayuzun software katmaninda her sey olabilir. Olup biten seyleri iki makinenin de network katmaninda gormemek mumkun (cunku bu aradaki ucuncu katmanda olup bitiyor olabilirler.)

Sikintinin sanalliktan kaynaklaniyor oldugu bilgisinin yeteceginden supheleniyorum.
Ama incelemek istersen sanal makine programinin network ayarlarini ve iki makinenin de ip a ve ip r ciktilarini rica edecegim.

Hocam digitalocean üzerinden sunucu üzerinde denedim normal paketler gidiyor fakat düzenlenmiş paketler gitmiyor. Yani sanal makine ile aynı durum. Galiba scapy eksik kurulum ya da hata içeriyor silip tekrar yükleyeceğim.

Scapy baştan github üzerinden yükledim malesef diğer türlü kurulumlarda sorun çıkıyor. Scapy açılışında import ettiği modülleri de yüklemek en net yol.

Pardon ben sana yardim edemezmisim zaten.

Teşekkürler hocam sanal bilgisayar fikrinden sonra uzak sunucu üzerinde denedim ve sonunda tek yolumun scapy ve modüllerini kurmak olduğunu anladım fikir için teşekkürler hocam.