Sched modülü hakkında bir soru?

Merhabalar, bir adet IRC server botu yazıyorum. Gelen bazı komutlara göre veritabanından mesajlar gönderiyor. Buraya kadar sorunum yok. Ben botu çalıştırınca gelen komutları cevaplıyor ancak ben bazı cevapları kullanıcı istemeden göndermek istiyorum. Bunun için sched modülünü kullanmaya karar verdim. Ancak sorun burada başlıyor. sched modülü kullanicidan komut gelmeden tetiklenmiyor çünkü program o sırada komutu bekliyor ancak kullanıcı komutu gonderince sched bir kereliğine çalışıyor ve tekrar duruyor yeni komutu bekliyor. Ben bu sorunu nasıl çözebilirim? Özetle: Bir fonksiyonu diğer fonksiyonları beklemenden tetiklemek istiyorum.

Programin mimarisinden bahsetmedigin icin en genel/kolay yontemi yaziyorum: multithreading ile concurrency (tr: birden fazla thread kullanarak coklu is yapmak, filan).

Bir thread kullanicidan komut beklerken bir digeri schedule edilmis task’lari calistirabilir. threading modulune bakabilirsin; sched modulu kendisi concurrency namina hic bir sey saglamamasina ragmen bir thread tarafindan kolayca kullanilabilecek halde. (Thread.target'i scheduler.run olarak vermek yetebilir.)

Ayni anda soketi kullanmaya calisan iki is (kullaniciya cevap ve tetiklenmis anons) problem yaratabilir; o zaman burada en kolay cozum kullaniciya cevaplari da schedule etmek.