Selenium Send Keys

Python selenium kullanarak bir mesaj kutusuna üç paragraftan oluşan bir yazıyı yazdırıp tek mesajda göndermek istiyorum. Her bir paragraf arasında boşluk ve satır başı olduğu için send keys ile yaptığımda bunu 3 ayrı mesajda gönderiyor.

Gönderilmesi gereken yazıyı tek bir mesajda mesaj kutusuna birden nasıl yazdırabilirim.

Amacım birinci paragrafı yazdırıp sonra klavye den shift + enter yapıp sonra ikinci paragraf şeklinde yazdırmak değil. Zaman yiyor o kısım. Direk 3 paragrafı da tek mesajda nasıl yazdırabilirim.

aynı x path leri kullanarak send.keys komutu ile yapabilirsin

“paragraf1\nparagraf2\nparagraf3” bu şekilde gönderirseniz (her paragraf arasına \n eklerseniz)

paragraf1
paragraf2
paragraf3

bu şeklinde olacaktır.

driver.find_element_by_xpath('//*[@id="text"]').send_keys("paragraf1\nparagraf2\nparagraf3")

Tüm paragrafları birden yazdırmak istiyorum

bu yöntemle ekrana paragraf1 yazısını atıyor tanımladığım yazıyı atmıyor ve de Paragraf oluşturmak yerine hepsini ayrı ayrı mesajda gönderiyor.

Dediğim gibi ben send keys yöntemi ile paragrafları ayrı ayrı yazdırabiliyorum shift enter da yaptırabiliyorum ama ekrana yazması çok saniye kaybına sebep oluyor. Ben direk tüm metni bir anda yazabilmem lazım mesaj kutusuna

tırnak işaretlerini kaldırmayı deneyin

bir de \n yerine
sendkeys(paragraf1, paragraf2, paragraf3)
olarak deneyin