Selenium'dakine Benzer Bir Otomasyon

Merhabalar.

Selenium kullanırken, butonlara tıklama, yazı yazma gibi işlemler arkaplanda gerçekleşiyor. Böylece bir takım otomasyonlar gerçekleşirken bilgisayarı kullanmaya devam edebiliyoruz.

Benzer bir otomasyonu web ile alakası olmayan bazı masaüstü uygulamaları için de yapmak istiyorum (oyun gibi) fakat Selenium’daki gibi, arkaplanda bir takım şeylere tıklanırken, bir şeyler yazılırken ben bilgisayarımı diğer işler için kullanmaya devam etmek istiyorum.

Bunun için nasıl bir arama yapabilirim bilemedim, bu konuda yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Edit: Tercihen Python, fakat diğer diller ile de yapılabiliyorsa öğrenmeye razıyım.

Selenium ile yapilan islemler dogrudan browser tarafindan desteklenen bir protokol uzerinden yapiliyor[1]. Diger uygulamalarin cogunda (tahmin edilebilecegi gibi) boyle bir sey yok.

Fakat masaustu pencereleri sistemden aldiklari mesajlar ile calisiyorlar ve bu mesajlari uretip onlara gondermek mumkun. Windows’ta SendMessage'la WM_KEYDOWN gibi mesajlar yollanabiliyor. X’e o kadar hakim degilim fakat xev'in soyledigine gore KeyPress gibi event’ler mevcut. Wayland nasil calisiyor bilmiyorum, Apple’in teknolojileri de umrumda degil.

1: WebDriver

2 Beğeni