Sıfırdan başlayan birine tavsiyeler

Merhaba, ben bir kaç aydır az biraz Python öğrendim ve yazılımı artık meslek haline getirmek istiyorum ama tamamen bir okyanusun ortasında gibiyim, ne yapmam gerektiğini, nasıl ve nereden çalışmam gerektiğini bilemiyorum. Şimdi sizden istediğim ise;

1. Yazılıma hangi dil ile başlamam gerek?
  2. Çalışmak için hangi kaynakları kullanabilirim?
  3. Ne kadar çalışmalıyım? (Günlük veya haftalık)
  4. Var ise etkili çalışma yöntemleri neler?

hislerin doğru. gerçekten okyanusun ortasındasın. onun dışında pythondan devam edebilirsin ancak ben komandoyum daha zor bir şey olsun diyorsan c ya da c++ önerebilirim.
milyonlarca kaynak var en iyisi youtube diyebilirim.
çalışma süresi sana bağlı. senin 1 saatte anladığını başkası 5 dakikada anlayabilir ya da tam tersi olabilir. sana bağlı tamamen.
çalıştığın dilin basit syntax’ini anladıktan sonra en iyi çalışma yöntemi kendi projeni geliştirmek. aklına proje gelmiyorsa googleda “basic python projects” gibi bir arama yapabilirsin.

Zaten bir dili öğrenmeye başlamışsınız

Youtube,Udemy kullanabilirsiniz.

Öncelikle kendinize bir alan seçin ve o alandaki teknolojilere bakın. Sonrada öğrenmek istediğiniz teknolojiye karar verin ve öğrenmeye başlayın. Biraz geliştikten sonra ``x project ideas` aramasını yaparak projeler üretmeye başlayın. Sonrasında gelişiğinizi görüceksiniz.
Kolay gelsin.

Tavsiyelerin için teşekkür ederim.

1 Beğeni

YouTube dan Python için önerebileceğiniz biri var mı?

YouTube da önerebileceğin birileri var mı?

Yazılım bilimi kanalına bakabilirsiniz.

1 Beğeni

freeCodeCamp, IBM Technology(Genel bilgiler veriyorlar teknolojiyle alakalı. Microservice nedir, API nedir gibi), TechWithTim. şimdilik bunlar geldi aklıma.

2 Beğeni