Şifre değiştirmek için mail'den güvenlik kodu gönderme

Pyqt ile bir gui oluşturdum. Ve giriş alanında şifremi unuttum diye bir buton var. Bu butona basıldığında kullanıcının e-posta adresine
Smtp ile html ve js kullanarak güvenlik kodu gitmesini istiyorum. Fakat html gömülü epostalarda güvenlik amaçlı javascript çalışmıyor. Ve bu yüzden gönderemiyorum.
Bunu nasıl yapabilirim? Başka bir yöntem varmı?

Javascript’i tam olarak hangi işlem için kullanmaya çalışıyorsunuz?

Etiketin içine Random key.

Bu şekil yaptım ama içine css ekleyince hata veriyor. Css de ki süslü parantezleri { }
de görüyor. {{ }} denedim bu sefer css si görmedi. Fotoğrafta css olmadan template var.

Az önce JS çalışmıyor diyordunuz, şimdi CSS ile problem yaşıyorum diyorsunuz. Sorunları sırasıyla çözelim. Ayrıca ben ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım, güvenlik kodu kullanıcının bilgisayarında rastgele oluşturulursa siz sunucuya verilen kodu nasıl doğrulayacaksınız?

1 Beğeni

Tamam işte. Javascript ile denedim önce random key için. Sonra baktım html templatede javascript çalışmıyormuş. Sonra “.format” ile denedim. Bu sefer oldu ama içine css attığım zaman css leri görmedi. Css kodlarını {{ }} arasında yazdım. Kaçış dizesi için. Sunucuda da “.format()” ile random keyi gönderdikten sonra arayüzde örneğin “Güvenlik kodunu doğrula” gibi bir butona basıldığında kodu doğrulayacak. Random keyi global değişkene atadım. Böylelikle doğrulayabiliyor. Ama daha kolay bir yöntemi varmı bilmiyorum.

1 Beğeni