Sırf Kod Yazmak İçin Oluşturulmuş Linux Dağıtımı Var Mıdır?

Merhaba,

Uygun kategoriyi bulamadım,eğer hatalıysam özür dilerim.

Aynı PC’yi hem ailem,hem ben kullanıyoruz ancak PC’yi kullanma sebeplerimiz çok farklı.Bende dosya karışıklığı vb. durumları önlemek için sırf kod yazmak amacıyla kullanabileceğim bir Linux dağıtımı arıyorum.Eğer böyle bir dağıtım yok ise sizden en yüksek özelleştirmeye sahip dağıtımı isteyeceğim :slight_smile:

Özelleştirme denilince hele de en yüksek özelleştirilme denilice aklıma ilk Arch Linux geliyor, kuramazsanız Archman deneyebilirsiniz.

1 Beğeni

Tüm linux dağıtımları, kod yazmaya Windows’tan 10 kat daha elverişlidir. Dağıtımı da siz seçiverin… (Ubuntu)

1 Beğeni

Gerçekten kurulum çok zordu.Iptal etmek zorunda kaldım :confused:

Çoğu kişi ubuntu öneriyor.Galiba onu deniyeceğim

Kurulumdan sonra sistemde çıkabilecek hataları da düzeltmeniz gerekeceği için başlangıç seviyesi olarak önerilmez Arch. Manjaro öneriyorum Aur kullanmak isteyenlere. Kendim Arch kulllanıyorum ve eğer ilgilenebiliyorsanız karşılığını alıyorsunuz.

1 Beğeni

Tam anlamı ile kurmayı başarabiliyorsan sorunları çözmek pek de zor olmasa gerek.

Aslında öyle. Arch Wiki dışında bi kaynak aramak da hata. Size birçok seçenek sunuyor ve siz kendi ihtiyacınız olanları alıyorsunuz sadece. Arch ı güzel yapan da bu bence.

Ek olarak linux mint ve Ubuntu focal fossa kullanmak iyi olabilir.