Siteye veri geldiğini nasıl sorgularız? (python)

Bir sitenin duyurular kısmına yeni bir duyuru geldimi e-posta yollanmasını istiyorum fakat çözümü bulamadım.Saatte bir siteyi kontrol edebilirim mesela ama yeni bir duyuru eklenip eklenmediğini sorgulamam için neye bakmam gerekiyor tam olarak ?

Merhaba.

Sorduğunuz sorunun cevabı sitenin duyuruları nasıl gösterdiği ile alakalı, siteyi paylaşmanızda bir sakınca yoksa işimiz daha kolay olur.

kocaeli üniversitesi

Tamam, duyuruları elde etmek için class’ı row olan div’in class’ı col-md-6 olan childlerini bulabilirsiniz. Duyurunun eski olup olmadığını anlamak için de daha önce hakkında mesaj yollanan haberlerin ismi bir dosyada saklanabilir, orada olmayan haberlerin yeni olduğu anlaşılır bu sayede. Veya tarihleri de kontrol edilebilir. E-posta göndermek için de smtplib var.

anladım dediklerini ama siteye yeni bir duyuru eklendiği an nasıl alıcam bildirimi bir döngüye sokup dkkada bir mi kontrol edicem siteyi bu sistemi çok yorar gibi ama başka da bir yöntem yok sanırım mesela üniversistenin öbs uygulaması(mobil) veriyi nasıl alıyor her saniye (ya da dkka) sistemi tarayıp duyuru mu arıyor yoksa direkt veri tabanına bağlı ve oraya eklenen veriyi mi çekiyor ?

Bu yöntemle anında almanız zor, belli aralıklarla alabilirsiniz en fazla.

Uygulamayı ben yazmadım ve de daha önce kullanmadım, ama eğer dediğiniz uygulama verileri anlık alıyorsa bizim yapmaya çalıştığımızdan başka bir yöntem kullanıyordur diye tahmin ediyorum. Belki sitenin bir API’yı vardır?

Sitede duyuru iletimi icin baska bir mekanizma yoksa ve eklenemiyorsa, evet.

Yormaz. (Hangi sistemi?)

Varlidingdan uc saniye once haberdar oldugumuz uygulama mi? Bilmem.

Bunlar birbirinden bagimsiz durumlar degil. Hatta veritabani dogrudan baglantisi varsa muhtemelen periyodik kontrol icin kullaniliyordur.