Spyder'da socket `getaddrinfo failed` hatası

Bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor;

1. @ggns7’in dediği gibi socket yüklü gelen bir kütüphanedir.Pip ile yükleyemezsiniz.Eğer Conda,PyCharm gibi kendi içerisine Python yüklüyorsa,orasını bilemem.

2. Konu başlığını “Çözüldü” olarak değiştirmek yerine @ggns7’nin yazdığı çözümü "Çözüm olarak işaretle"rseniz ve başlığı düzeltirseniz kutu içerisinde bir tik işareti oluşacak.Bu,çözüldüğünü gösterir.

3. Python’da kütüphaneler import edildiği zaman 2 satır boşluk bırakılır ve 3. satırdan devam edilir.Örnek :

from tkinter import *
import os

ekran = Tk()
#Kod devam ediyor...
  1. Bu gibi sorunlar çeviri uygulamaları kullanarak çözülebilir.@EkremDincel abimiz çeviriyi yapıp söylemiş aslında.

2. Conda’nın ekran görüntüsü attığınız yerde,sağ tarafta hatanın ne olduğu gösteriliyor.Hata belli olduğu için,basit ingilizce araştırmalarla veya orjinal dökümantasyondan çözülebilir.

Sorununuz çözülmüş,tebrikler.

İyi forumlar.

1 Beğeni

URL’lerdekini kastediyorsan onların adresin IP’si ile alakası yok.

image

gencay senin ismin soy ismin çok uyumlu kardeşim, öpüyorum seni.

1 Beğeni

link ile IP’nin farklı şeyler olduğunu tahmin edebiliyorum ekrem abi, ama / işaretini koyunca da hata verdi, sadece onu kastettim.

pip ile kuramayacağınızı söylemiştim.

Problemi başka şekilde çözdünüz. Ben söylediğimin doğru olduğunu ispatlamak için çabalamıyorum, kesinlikle. Sadece yanlış bilginin, yayılmasının önüne geçmek istiyorum.

ya ben de zaten pip installı yanlışlıkla conda prompta yazmıştım. Elbette gömülü paketlerden bihaber değilim. Elbette bişey ispatlamıyorsun dostum, sorun yok, sevgiler.

1 Beğeni