Sqlite "tanımlayamadığım" kodlar

Aşağıdaki kod parçası" Mathieu Rodic" ten alıntı. kodların tamamı https://rodic.fr/blog/python-chatbot-1/ adresinde ve basit bir chatbot programı. benim anlayamadığım parça şu:

im.execute("""INSERT INTO results SELECT associations.sentence_id, sentences.sentence, ?*associations.weight/(4+sentences.used)
                    FROM words INNER JOIN associations ON associations.word_id=words.rowid
                    INNER JOIN sentences ON sentences.rowid=associations.sentence_id WHERE words.word=?""", (weight, word,))

Program çalışıyor. Ancak associations.weight/(4+sentences.used) bölümünde "", “/”, ve (4+…) karakterlerinin ne işe yaradıklarını çözemedim. Sqlite içinde bu tür bir sentaks bulamadım. Acaba import edilen modüllerle mi ilgili (collections, string, math, re)? Mathieu’nun kendisine yazdım ama cevap alamadım. Kodları modifiye edebilmem için bu parçayı anlamam gerekiyor. Yardımcı olursanız minnettar kalacağım.

Ilk tirnagin icini goremiyorum ama ikincisi (/) bolme islemi. (4+...) dort ile baska bir sayiyi topluyor. Bildigin aritmetik kisacasi.

sqlite> SELECT 9/(1+2);
3

Teşekkür ederim, bu yönde araştıracağım.