SQLite3 ile sanal depolama

Hayırlı forumlar,

Arkadaşlar ben bir tane SQLite3 içeren program yapıp arkadaşıma atsam onun bilgisayarında SQLite3’e dair bir şey olmamasına rağmen çalışır mı?

İkinci olara da ben bu bilgileri sanal ortamdan nasıl alır ya da yüklerim?

Merhaba;

SqLite3 zaten Python ile beraber geliyor, Python’ın (gerekli sürümü) arkadaşınızın bilgisayarında kurulu olması yeterli.

Bilgileri veritabanında tutmuyor musunuz? Sanal ortam ile ilgili bir problem göremiyorum.

Bilgisayarıma “DB Browser” yükledim ben onun üzerinden işlemlerimi yapıyorum. Benim demek istediğim bir internet sitesine falan yüklemek ve veri akışını orası ile programı kullanan kişi arasında yapmak. Bunu nasıl yapabilirim? Tabii ki uzun uzun bir cevap beklemiyorum sadece çok karmaşık olmayan bir kaynak…

Teşekkürler :smiley:

Ben genellikle sadece veritabanı içerisindeki tablolar görmek için kullanıyorum. Işlemleri onun üzerinden manuel olarak yapmanız sadece sizin için geçerli olur. Bu işi yazdığınız program yapmalı.

Bu iş için web framework kullanmak daha doğru olabilir. Flask yeterli, zaten standart veritabanı yönetim sistemi olarak SqLite3 kullanıyor.

Kullanıcı ve veritabanı arasında olan iletişimi de Flask ile rahatlıkla yapabilirsiniz.
Projeyi tamamladıktan sonra heroku, Python anywhere gibi platformlarda ücretsiz olarak deploy edebilirsiniz. Dilerseniz ücretli servisleri de kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz :slight_smile:

1 Beğeni