Static IP-li online bir sunucu nasil ve nerden kiralarim?

Herkese merhaba men python socket ile bir program yazdim basit mesajlasma programi kendi kullandigim internetde aylik ilave para odeyerek static ip satin aldim ve serverim bilgisayar acik oldugu zaman calisiyor ama bilgisayarin surekli calismasi kapadigim zaman serverin sonlanmasi islerimi olumsuz etgiliyor o yuzden acaba internetden socketi destekleyen bir sunucu kiralaya bilirmiyim? bu konuda yabanciyim hic kullanmadim Linux sunucu olursa guzel olur direk kendi terminalimdan bazi komutlarla kiraladigim sunucuya gecis yaparsamda guzel olur yalnis hatirlamiyorsam bir arkadasda gormusdum ama hatirlamiyorum bana tavsiyyeleriniz onerileriniz nelerdir onceden tesekkurler

1 Be─čeni

Merhaba,

├çok b├╝y├╝k ├žapl─▒ bir i┼č de─čilse Heroku sitesinden ├╝cretsiz bir server kiralayabilirsiniz. Anl─▒k 20 ba─člant─▒ya kadar kabul ediyor. Daha b├╝y├╝kse yine HerokuÔÇÖdaki d├╝┼č├╝k ├╝cretli servisler i┼činizi g├Ârecektir. Di─čer alternatifleri ise Digitaloceon ve AWS.

Asl─▒nda bir alternatif daha var ama ne kadar i┼člevsel olur bilemiyorum. Daha ├Ânce Raspberry Pi ├╝zerine kurulum yap─▒p site ├žal─▒┼čt─▒r─▒labildi─čini g├Ârm├╝┼čt├╝m. Yine s├Âyl├╝yorum i┼člevsel olmayabilir.

1 Be─čeni

Bunun icin bir VPS lazim. Heroku olmaz; DigitalOcean dropletÔÇÖleri, AWS EC2 instanceÔÇÖlari, GCP VM instanceÔÇÖlari veya Azure VMÔÇÖleri olabilir.

Statik IP hepsinde vardir ama cogu zaman ihtiyac olmuyor.

2 Be─čeni

Bunlar hepsi ucretlimi? bu yukarda saydiklarimi karsilayacak anlik 10 kiside olsa bana yeter acaba ucretsizi varmi?