Sublimede kod çalısıyor Pyinstaller ile exe kodu çevirince hata alıyorum

Sublime editor ile kod çalısıyor ama pyinstaller ile exe dönüştürdüğümde hata alıyorum, burdaki kodun amacı internetten çektiğim verileri pandas ile excele çevirmektir.`

Her satırı farklı renke boyuyorum kodda hata veren kısım ise tam olarak renk verme kısmında gerçekleşiyor.
df = df.style.apply(self.row_style, axis=1)

Çünkü self metodu ile fonksiyonu çagırıyorum ama fonksiyona giriş yapamadıgından hata aldıgını düşünüyorum. Yardım edebilecek var mı ? teşekkürler umarım anlaşılır olmuştur

df=pd.DataFrame(kaydetmedata, columns = columnlistesi)
#Boş değerleri sil
df = df.apply(lambda x: pd.Series(x.dropna().values))
#row_style satırlara yani row'a renk ekleme kodu

#Yeni excel dosyası yarat
df.to_excel(filename+str('.xlsx'), encoding='utf-8-sig', index=True, header=True)

def row_style(self, row):
    #Row.Market değeri sütunun değeri
    #market ise değerinin nin hangi markette oldugunu gösteriyor

if row.Market == market:
    return pd.Series('background-color: #FFFFFF;', row.index)
else:
    return pd.Series('background-color: #FFC500', row.index)
df.style.apply(row_style, axis=1)

779lineda aslında def row_style(self, row): fonksiyonuna giriş yapması gerekiyor ama giremiyor.

kodun işlevi her satırı farklı renge boyamak

Kodunuz düzgün çıkmamış, en başına ve en sonuna ``` koyacaksınız. Tablarınız da yanlış duruyor, sanırım bunu atmak istediniz:

df=pd.DataFrame(kaydetmedata, columns = columnlistesi)
#Boş değerleri sil
df = df.apply(lambda x: pd.Series(x.dropna().values))
#row_style satırlara yani row'a renk ekleme kodu

#Yeni excel dosyası yarat
df.to_excel(filename+str('.xlsx'), encoding='utf-8-sig', index=True, header=True)

def row_style(self, row):
    #Row.Market değeri sütunun değeri
    #market ise değerinin nin hangi markette oldugunu gösteriyor

if row.Market == market:
        return pd.Series('background-color: #FFFFFF;', row.index)
    else:
        return pd.Series('background-color: #FFC500', row.index)

df.style.apply(row_style, axis=1)

Tam olarak anlayamadım. self metodu ne? Bir de self.row_style ile bu fonksiyonu kastetmiyorsunuz, değil mi?

Kusura bakmayın python ögreneli 2 ay oldu. self metodu pyqt5 ile arayüz yazarken global değer atamak yerine fonksiyonlar arası iletişimi sağlıyor diye biliyorum aksi halde self eklemeden fonksiyon çalışmıyor. self.row_style ile row_style fonksiyonunu çalıştırmaya çalışıyorum evet onu kastediyorum.

ve bu şekilde sublime editörde kod kusursuz çalısıyor ama exe çevirince çalışmıyor.

Yine anlayamadım. Bir kod örneği verebilir misiniz?

Python versiyonunuz ne?

(Versiyon Python 3) Hatayı Pycharmda debug ederek buldum. Gerekli kütüphane ekli değilmiş tuhaf olan sublime o kütüphanesiz kodu çalıştırıyordu :slight_smile: bana vakit ayırdıgınız için tşk ederim.

from jinja2 import Environment, ChoiceLoader, FileSystemLoader

1 Beğeni

Belki de kütüphaneyi import edecek kod hiç çalışmadı veya hata bir şekilde yakalandı. Sorunun sublime ile bir alakası olduğunu sanmıyorum.

1 Beğeni