TCMail - Yerli Mail Uygulaması

Tekrardan merhaba,

Yapacağım projeyi buldum gibi hissediyorum.Python ile yapılacak bir mail uygulaması.Malum,ücretsiz 15GB’lık Google,Outlook hesabı sizden zibil tane bilgi çekiyor.Hem bunu engellemek,hem bi şeyler yapmak için böyle bir şey olabilir diye düşünüyorum.Sizin önerileriniz,düşünceleriniz sonucunda projeye başlayacağım.Bunun için bazı protokolleri öğrendim,Parrot Linux’u kurdum (güvenlik ve sunucu için).Ayrıca nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi sahibiyim ama yeterli değil.Düşüncelerinizi beklemekteyim.

1 Beğeni

Github linki : https://github.com/gbcybertr/TCMail

1 Beğeni

Var olanları neden tekrarlamak istiyorsunuz ki? Tekrarlayacaksanız da diğerlerinden bir farkı olmalı. Zaten hali hazırda bir kaç tane yerli eposta sitesi var. Vuhuv Mail , Yaani Mail ( Her ikisinin harici olarak arama motoruda var.)

2 Beğeni

Gerek yok, boşuna kurmuşsun.

İstediğini yapmak için bir framework, ve HTML CSS JS öğrenmen lazım. (Framework olarak django öneririm.) Bunlardan sonra projeyi yayına almak için sunucu ve alan adı masrafı var. Alan adına yıllık 12 TL de (Sonraki sene bu fiyat artar), aylık 1 TL yapar, sunucuya aylık 5$ dan (dolar 6.8 olmuş, düz 7 desen) 35 TL toplam aylık 36 TL, yıllık 432 TL, dolar da artarsa masrafın iyice artar. Ki bu projeyi hayata geçirebilmek için bir ekibe kesinlikle ihtiyacın var.

1 Beğeni

Windows ile olursa güvenlik anlamında bir şey değişmez yani?

O senin dediğin sunucuyla alakalı, kendi bilgisayarın farketmez. Ama Python programcısıysan Linux kur tabii ki.

Ben zaten sunucu hakkında konuşuyorum.Olmazsa olmaz sonuçta

Demek istediğim, sunucu kiraladığında ona kurarsın ne kuracaksan. Şu anda sunucu kiraladın mı yani? (O zaman kendi bilgisayarından yayına alacaksın?)

Evet,başlangıçta öyle yapacağım.

Bu dediğin daha masraflı ama. Ek olarak Statik IP adresi alman gerek.

Orasını hallettim sayılır.Zaten başlangıçta sınırlı kişiye izin vereceğim.Pek zorlamayacak.

Bunlar ne oldu?

Şu an düşünme evresindeyim.Farklı fikirlerim var.

link ölmüş haberin olsun @throwaway1

GitHub hesabımı sildim.

Git degil, Github.

1 Beğeni