Timedelta'ya yeni zaman parametresi eklemek

datetime modülünün timedelta fonksiyonuna parametre olarak microsaniyeden daha küçük bir zaman çevrimi ekleyebilmek mümkün mü? Yani gerçek zamanlı olarak daha hızlı süren ve daha düşük birimlerdeki(örneğin nanosaniye) zamanları eklemek mümkün mü?
Yani timedelta fonksiyonunu kullanırken daha düşük ölçekte biri birim kullanmamı sağlayabilecek bir parametreden bahsediyorum.

Çoklu miras alma ile yeni bir nitelik, fonksiyon ekleyerek vs ile yapabilirim diye düşünüyorum. Buna şuan çalışıyorum.
Fakat bu bilgisayarın kendi zaman çevrimi ile tam uyumlu olur mu, arada bir zaman sapması vs olur mu diye fikrinizi almak istedim. Böyle bir duruma nasıl çözümler üretebiliyorsunuz, yazarsanız sevinirim.

(Umarım meramımı anlatabilmişimdir.)

Yapilmak istenen seyin -kullanim tarafindan- kodunu veya pseudo-kodunu gormek anlamaya yardimci olabilir.

Yapilmak istenen teknik olarak mumkun olsa bile, her seyi mikrosaniye cozunurlugunde tasarlanmis datetime modulunu kullanmaktan vazgecmek daha kolay bir cozum olabilir.

Bu arada timedelta fonksiyondan ziyade spesifik bir sekilde tasarlanmis bir class gibi gozukuyor. Bahsettigin degisikligin o kadar cok fonksiyona (ve sinifa) deginmesi olasi ki, sifirdan bir sinif tasarlamak da kolay olabilir. (Diyerek ust paragrafta dedigimi tekrar ettim sanirim.)

1 Beğeni