Üçüncü Taraf Modüller Farklı Python Sürümlerine Nasıl Yüklenir

Merhaba
Bilgisayarımda sadece Python 3.8.3 sürümü yüklüyken Harici bir programı CMD den bilgisayarıma kurdum ve bu programla gelen harici modülü dosyaya import ederek kullandım. Fakat daha sonra 3.5 sürümünü de bir gereklilik için yükledim ve 2 python sürümü halihazırda bilgisayarımda yüklü. Ancak bu yükleme işleminden sonra modülü yeni dosyama import etmek istediğimde hata aldım. Cmd ekranındaki mesajdan programın 3.5 sürümü içinde olduğu anlaşılıyor. (Bu sürümüde yükseltmem gerekliliğinden bahsediyor mesajda) Bu modülü 3.8 sürümüne de eklemem için ne yapabilirim. Bilgi vermenizi rica ederim.Teşekkürler.

Birden fazla Python kurulumuna sahipseniz konsol uygulamalarının sonuna sürümün adını yazabilirsiniz:

pip3.8 install cx_Freeze
1 Beğeni

Yanıtınız için çok teşekkür ederim bu konuyla alakalı son bir sorum olacak müsadenizle.
Konsolda sürümler arası geçişi nasıl yapabilirim.

abi işi hallediyoruz o zmn bu 3.8 e falan kuracağızya bende de büyük ihtimalle sorun çıkmaz ve de pyinstallerdan yaparım

Şöyle bir yolu var:

C:\>py -3.8
Python 3.8.5 (tags/v3.8.5:580fbb0, Jul 20 2020, 15:57:54) [MSC v.1924 64 bit (AMD64)] on win32
Type "help", "copyright", "credits" or "license" for more information.
>>>
1 Beğeni

Büyük konuşmamak lazım yine hata verdi

1 Beğeni

Çok Teşekkürler. Sağlıklı günler dilerim.