Ufak bir soru çoklu .py dosyaları hakkında

Merhaba, başlıkta belirttigim gibi çoklu .py dosyaları ile çalışmanın mümkün oldugunu ögrendim ama aklıma takılan bir soru exeye çevirdigimizde diger import ettigimiz dosyalarıda çeviriyormu nasıl bir mantıgı var anlayamadım bilgilendirirseniz sevinirim.

Bahsettigim olay

Hangi araç ile exe formatına çevirdiğinize bağlı.

Pyinstaller normal yollardan (import ve import from deyimi ile) içe aktarılan dosyaları algılayıp uygulamaya ekliyor.

1 Beğeni

pyinstaller kullanıyorum evet

Buna “mödülerlik” deniliyordu galiba.Ancak yoğun yük altında dosyaların açılması uzun sürebilir.Bu yüzden modüler kodlama kullanmıyorum.Izledigim eğitimlerde Ekrem abimizin dediği gibi pyinstaller ile exe’ye çevriliyordu.

Modülerlik programı yavaşlatmaz, kesinlikle.

Ben öyle demedim / demek istemedim aslında.Mesela arkada GTA 5 açık ve bu program çalışıyor diyelim.Yani bilgisayar yük altında.Diğer dosyalar biraz daha zor açılacaktır.

modülerlik bence önemli ama siz bilirsiniz.

1 Beğeni

Her şeyi tek seferde yüklediğimiz için RAM dolarsa daha büyük sıkıntı yaşarız. O yüzden gerekli yerleri parça parça yüklemek daha iyi.

Kodunuzu ister iki dosyaya yazın ister bir dosyaya, sonuçta bütün dosyalar çalışma aşamasında diskten okunmayacak mı? Tek seferde okumak mı daha iyi sadece ihtiyaç duyduğumuzda okumak mı?

Yanlış yapıyorsunuz. Böyle bir öneri mi okudunuz yoksa kendiniz mi karar verdiniz?

2 Beğeni

Kendim karar verdim.

iki den fazla dosyada çalışmak problem oluşturmaz degilmi 4-5 tane ile mesela herhangi bir sorun yaşarmıyım

Kesinlikle hayır, bir sorun yaşamazsınız.

Kendi dusuncenizi test ettiniz mi ki kullanmaya basladiniz o dusunceyi? Veya onermeye basladiniz?

Sadece teorik.

O zaman onermeyin bence bu fikrinizi.

Kendi kararımı yazdım.Herhangi bir öneri görebiliyor musunuz?

Kisi sizin dediginiz kanitlanmamis fikri benimseyebilir belki bunu da dusunmek lazım veya belirtmek lazim fikrin “teorik” oldugunu
Zaten onermeyin demem sadece bu konu icin gecerli degil

Kişinin fikrin doğruluğunu araştırmadan kullanması benim suçum değildir.Daha dikkatli olacağım.

1 Beğeni

Bilgilendirdiginiz için teşekkürler dostlar var olun :slight_smile:

3 Beğeni