Ukrayna'da yazılım mühendisliği

Sizce Ukrayna’da mühendislik okunur mu? Oradan diploma alıp yazılım şirketlerine başvuru yapabilir miyiz(Türkiye dahil) diplomanın çok önemi yok diyor kimisi. Bazıları da üniversite çok önemli iş bulmak için diyor. Ukrayna için görüşünüz nedir.

Baktığım üniversitesenin ismi : O. S. Popov Odesa National Academy of Telecommunications

Türkiye de ODTÜ, BOÜ, Koç, TOBB, Bilkent, İTÜ, Galatasaray üniversitesi gibi üniversitelere giremiyorsan, koş! Hem dilin gelişir, hem farklı bir kültür görürsün, hem de refah seviyen artar.

3 Beğeni

Hangi Türk üniversitesinde okursan oku bir dil bir adam, iki dil iki adam, üç dil üç adam. Eğer okuyacağın üniversite, kıytırıktan bir üniversite değilse neden okunmasin ama bana kalırsa akademik kadroya bir göz atmanı öneririm. Tabi ben hiç yurtdışına çıkmadım ama belki ufak bir faydamız olur fikir verme noktasında.

Umarım hayırlısı olur.

1 Beğeni

O. S. Popov Odessa National Academy of Telecommunications diye bir üniversite buldum hocam ama çok bilgi bulamadım doğrusu.

Üniversiteyi cevaplara yazdım hocam belki kısa bir Google search yaparsınız

merhaba…
benim fikrime gore,ukrayna’yi tercih edecekseniz ;
1-yazilim sektoru iyi gorunuyor…
2-Dil ogremne ve gelistirme…
iyi sanslar…

Bence eğer Ukrayna ’ nın en kıytırık üniversitelerinden biri değil ise hem de eğer İTÜ, ODTÜ, TOBB gibi bir yerler yoksa, seçenekler arasında değilse bence iyi hem bir iki dil daha öğrenirsin hem de farklı bir kültür de görürsün. Neyse bunlar benim düşüncelerim. Görüşmek üzere.