Unable to create using hatası

Unable to create process using ‘C:\Users\Ali Tabak\AppData\Local\Programs\Python\Python39\python.exe “C:/Users/Ali Tabak/PycharmProjects/pythondeneme/main.py”’
hatası alıyorum daha yeni oldu önceden yoktu yazıyordum program ama şimdi çalışmıyor
python ı tekrar yükledim yine olmadı
,bu hatayı pycharm da veriyor

Hatayi nerede, ne yapmaya calisirken aliyorsun?

C:\Users\Ali Tabak\AppData\Local\Programs\Python\Python39\python.exe dosyasi calisiyor mu? cmd’den calistirinca ne oluyor?

Path etmedi galiba xd

bi anda oldu herşey çalışıyordu

program çalıştırmaya çalışırken
ben pycharm kullanıyorum

cmd den python yazınca python komutları yazabiliyorum lütfen biriniz yardım edin o kadar projem vardı

işin garip yanı local de python yok ama python kurulu roaming de de python var içi boş

resim_2021-08-16_211217
ortam değişkenleri bu şekilde

dostum vim takılıyorum ben pycharm kullanmadım. şimdilik vscode indir onda yaz istersen elbet pycharm kullanan biri cevap verir.

1 Beğeni

Sakin ol evladim, projeler gitmedi; sadece calismiyorlar.

cmd’ye C:\Users\Ali Tabak\AppData\Local\Programs\Python\Python39\python.exe yazinca ne oluyor? Dosya orada var mi?

Yoksa PyCharm’in calistiramamasi dogaldir. PyCharm’a python’u baska bir yerde aramasini soyle. “python” yazinca calisiyorsa PATH’te bir yerlerdedir.

2 Beğeni

var orada python kurulu o klasörü ortam değişkenlerinde path lerin hepsini silip o klasörü ekledim deniyorum şimdi

biriniz yardım edemezmi

Bunu cevaplamadin.

Sirada C:\Users\Ali Tabak\AppData\Local\Programs\Python\Python39\python.exe "C:/Users/Ali Tabak/PycharmProjects/pythondeneme/main.py" yazinda ne olacagini soracagim.

anlamadım da ne dediğinizi python exe var

ama program files x86 ve program files içerisinde python adlı bir klasör yok ikisinde de

Python ile alakalı bir sorun yok. PyCharm’ı varsayılan ayarlar ile tekrar yüklemeyi deneyebilir misin? Tabii önce kullanıcı dosyalarıyla birlikte komple silmeyi unutma.

1 Beğeni

O klasörlerde olmaması gayet normal, Python’ı sadece kendi kullanıcı hesabın için yüklemişsin.

1 Beğeni

Calistirilamadigi soylenen komutu CMD+R’a veya cmd.exe terminaline yazip test edebilirsin. Yukarida test edecek iki komut yazdim.

1 Beğeni

kendim yaptım teşekkürler

1 Beğeni

aynı hatayı bende alıyorum nasıl yaptığını söyeleye bilirmisin