Uzaktan Yönetim Programı Yardımlarınız bekliyorum

Öncelikle herkeze merhaba şuanda acemice yazdığım bir projem var bu projede ki kodlar karşı sistem içinde dolaşmamı ve değişiklikler yapmamı bazı hizmetleri açmamı bazılarınıda kapatmamı sağlıcak
bunu içinde bir client server mantığını olmasını istiyorum mesala ben bu komutları kendi ekranımda çalıştırırken karşıda clientta işleme koyulmasını ve çıktılarınıda kendi ekranımda görmek istiyorum bunu tam olarak nasıl yapabilirim bu konuda bir fikir veya bir teknik varsa öğrenmek istiyorum.Bu arada şuanlık dizin işlemlerini yaptırdığım kodlar aşşağıdaki gibidir ;

import os
    import sys
    import shutil
    from colorama import Fore

def dizingöster(): #Bulunduğumuz dizini gösterir.
        print(Fore.YELLOW+"|x| Bulunduğunuz dizin"+" |x|>",Fore.GREEN+os.getcwd()+Fore.YELLOW+" <|x| ")

def dizindeğiştir(): #Bulunduğumuz dizini degiştirir.
       x=input(Fore.YELLOW+"|x|Degiştirmek istediğiniz dizini girin --> ") 
        (os.chdir(x))

def dizinlistele(): #Bulunduğumuz dizini listeler.
        dosyalar=os.listdir()
        print(Fore.YELLOW+"|x|",Fore.RED+"Dizindeki Dosyalar",Fore.YELLOW+"|x|")
       for x in dosyalar:
            print(Fore.CYAN+"|*| ",x) 

def klasörluştur(): #Bulunduğumuz dizinde ---- adlı bir klasör oluşturur.
        y=input(Fore.YELLOW+"Oluşturmak istediğiniz dosyanın adını giriniz --> ")
        os.mkdir(y) 

def klasörsil(): #Bulunduğumuz dizinde ---- adlı bir klasörü siler.
        i=input(Fore.YELLOW+"Silmek istediğiniz dosyanın adını giriniz --> ") 
        shutil.rmtree(i)

def programdançık(): #Proğramdan çıkmamızı sağlar.
        print(Fore.YELLOW+"Programdan çıkılıyor...")
        sys.exit()

#######################################################################################################################

def dosyaoluştur():
        x=input(Fore.YELLOW+"Oluşturmak istediğiniz dosyanın adını giriniz ==> ")       #Kullanıcı                 oluşturmak istediği dosya adını girer
        dosya=open(x,"a")                                                               #Kullanıcının istediği dizinde          istenilen uzantıda dosya açar

def dosyayaz():
        x=input(Fore.YELLOW+"Veriyi girmek istediğiniz dosyanın adını giriniz ==> ")    #Kullanıcı veri girişini yapmak istediği dosya adını girer
        dosya=open(x,"a")                                                               #Bulunduğu dizinde  istenilen uzantıda dosya açar
        veri=input("Veri girişini yapınız ==> ")
        dosya.write(veri)                                                               #Bu dosyaya veri girişi yapar
        dosya.close()                                                                   #Bu dosyayı kapatır ve kaydeder

def dosyaoku():
        y=input(Fore.YELLOW+"Okumak istediğiniz dosyanın adını giriniz ==> ")                  #Kullanıcı dosya adını girer
        dosya=open(y,"r")                                                                      #Kullanıcının girdiği dosyayı  arar ve okur 
        oku=dosya.read()                                                                       #Okunan dosyayı oku değişkenine aktarır
        print(Fore.YELLOW+"||>",Fore.CYAN+y+Fore.YELLOW+" <|| Dosyasındaki bulunan veriler ||")#Okunan dosyayı ekrana yazar
        print("-------------------------------------------------")
        print(Fore.GREEN+oku)

def dosyasil():                                                                          
        i=input(Fore.YELLOW+"Silmek istediğiniz dosyanın adını giriniz adını giriniz --> ") #Kullanıcı silmek istediği belge ismini girer
        os.remove(i)                                                                        #Girilen belge silinir

Dipnot: Çok basit bir şekilde komutları yazmaya devam ediyorum benim tek istediğim bu komutların uzaktaki client üzerinde çalışıp cevaplarını bana yani servera geri göndermesi tabi kide yeni komutları yine serverdan yollayıp tekrar cevaplarını serverdan almak umarım istediğimi anlatabilmişimdir.

@dusenen_insan forumumuza hoşgeldiniz.
Karşı tarafa istenen kodları socket ile gönderdikten sonra client çözümler ve bu kodları pyautogui ile işleme alabilirsiniz.

Karşı tarafa komutları yolladıktan sonra bu komutları işleme alınması için pyautogui yi nasıl kullanmam gerekiyor bilgilendirirmisiniz size zahmet kusura bakmayın pek bilmediğim bir kütüphane pyautogui
Bu arada cevabınız için teşşekür ederim.

Bu video belki yararlı olabilir.

Tam olarak istediğim bu değildi ama benim yazdığım komutları nasıl çalıştırabileceğimi açıkça anlatıyor aradığım kısımda tam olarak orasıydı çok teşekkür ederim dostum saolasın.

1 Beğeni