Veritabanından Veri Çekme Problemi

Merhabalalar,

Veritabanının Müşteriler tablosu–> Ad sütunu’ndan kullanıcı adını çekeceğim. Bu bilgiyi çekerken tuple olarak çekiyor. Bunu ‘’.join(str(tuple)[1:-1]) ile str’ye dönştürmek istiyorum, bilgiyi çekiyor fakat veritabanında kayda bakarken “(‘Oğuzcan’,” olarak görünüyor. Nasıl düzeltebilirim?

İlk indeksi istediğiniz ad olmuyor mu zaten?

Evet fakat bunu çekerken başında (’ sonunda ise ', karakterleri oluyor.

Hangi veritabani? Dizel mi, benzinli mi? Yoksa pedalli mi?

Kim cekiyor?

Niye cekiyor, yani nasil bir komut uzerine cekme ihtiyaci hissetmis? Kutuphaneyse, cagiran kod neye benziyor?

Dogru yontem degil fakat istege bir sey diyemem.

Genel olarak, bir bilginin cekilmesi ayni veya baska bir kaydin degismesine neden olmaz. (Veritabani kurulumuna veya “cekme” fiilinin tanimina gore degisir, tabi) Demek ki veritabanina (‘Oğuzcan’, olarak kaydedilmis.

SQL ise:

UPDATE "Müşteriler" SET "Ad" = 'Oğuzcan' WHERE "Ad" = '(‘Oğuzcan’,';
1 Beğeni

Mysql,Veritabanında “(‘Oğuzcan’,” bu şekilde olamaz. Çünkü başta üye olurken Oğuzcan diye kaydediyor.

Siz ilk indeksi çektiğinize eminmisiniz? Karakter dizileri üzerinden bazı işlemler yapıyorsunuz benim gördüğüm kadarı ile. @aib’in dediği gibi bu doğru bir yöntem değil.

>>> t = ("oğuzhan",)
>>> t[0]
'oğuzhan'

Eminim. çünkü bir tek o satırın geldiği where koşulunu yazıyorum.

Biz bu SQL’i bilmiyoruz.

Ayrıca ben elde ettiğiniz tuple’ın indexini kastetmiştim.

Bir önceki gönderimde ufak bir örnek de verdim, tuple[index] işinizi görmüyor mu yani?

?

bakın,
programa üye olurken girilen ad soyad kısmı veritabanına direkt kayıt oluyor.
daha sonra bu veriyi çekmek için where koşuluyla mail entrysini eşitliyorum.
select kısmı “ad”. from musteriler, where de eşitlediğim mail.
veriyi fetchall ile alıyorum da. fakat bunu yazdırırkenTuple olarak alıyor. Tupleyi [0] da yapsam bu sefer döndürmüyor. Ben de str dönüştürüyorum fakat bu sefer ekranda yazan yazı " (‘Oğuzcan’, " bu. Şimdilik çareyi baştan (’ sondan da [:-3] yazarak ismin alınması olarak halletim…

Fetchall tuple’lardan oluşan bir liste döndürüyor, belki bu yüzden kafanız karışmıştır.

Neyi döndürmüyor? O tuple’ın tamamını bizimle paylaşır mısınız?