Video Convert hakkında

Video convert programı yapmak istiyorum ama önce bunun hakkında öğrenmem gereken bir çok şey olmalı o şeyleri nerden öğrenebilirim başkalarının yaptığı modülleri yüklemek istemiyorum çünkü problem vs. çıkardığında elimden pek bişi gelmiyor Uzun lafın kısası ne diye araştırmalıyım ve nerde araştıabilirim?

FFmpeg diye bir kütüphane var. Sanırım bir çok video dönüştürücü program bu kütüphaneyi kullanıyor. Bu kütüphaneyi kullanabilirsiniz. Sıfırdan video dönüştürücü program yazmanız sizi biraz zorlayabilir. Mesela FFmpeg kütüphanesi C ve Assembly dilleri kullanılarak yazılmış ve bildiğiniz gibi bu diller Python’a göre daha alt seviyede işlemler yapmak için tercih ediliyor. FFmpeg, oldukça pratik bir kütüphanedir. Denemenizi tavsiye ederim. İsterseniz Python için geliştirilmiş olan, FFmpeg kütüphanesine ihtiyaç duyan FFmpy isimli sarıcı (wrapper) bir modülü de kullanabilirsiniz, isterseniz FFmpy modülünü hiç yüklemeden, Python ile konsola FFmpeg kütüphanesinin komutlarını gönderebilirsiniz, sizin tercihinize kalmış, ama bu kütüphaneye bir bakın derim.

çok teşekküreler hemen bakıyorum