Visual Studio Kısayol

sayfa içerisinde düzeni kaçmış tüm kodları bir düzene sokmak için Visual Studio’da kullandığımız kod nedir ? Pycharmda da vardı böyle bir kısayol lakin Visual Studio’ya geçince unuttum hatırlatırsanız sevinirim

nasıl yani biraz açıklar mısınız

örneğin
a=input(“sa”) şeklinde bir kod yazarsanız bu kısayol

a = input(“sa”) şeklinde kodu düzenler

syntax kurallarına uygun bir kod yazmamız sağlıyor

pycharmda bu kısayol ctrl + alt + l 'dir auto indent line diye geçer yeni hatırlayabildim Visual Studio kısayolunu bilen varsa ve yazarsa çok müteşekkir olurum açıkçası

biraz kendim sorup kendim cevap vermiş gibi oldum ama yazayım şuraya siz de faydalanın Visual Studio’da bu kısayol ctr + k + d 'dir

aslında bu durum kullandığın extension ile ilgili mesela ben şu an microsoftun extensionunu kullanıyorum ve böyle bir özelliği var mı bilmiyorum

alakası yok dostum herkes için geçerli bu kısayollar lakin windows yerine linux, Mac vs. kullanıyorsan kısayollar değişmekte

pekala bir denerim bu arada

bu arada bu iki kod arasında bir fark yok

syntax kurallarına göre düzenliyor kodları daha doğrusu kodunu güzelleştiriyor diyebiliriz kodun ne kadar düzenli olursa o kadar anlaşılır olur hayat kurtarıyor bu kısayol tabii az önce yazdığım gibi ufak kodlarda büyük bir fark göremessin uzunca bir kod yazarsan dene bu kısayolu eminim çok işine yarayacaktır.

Shift + Alt + F