Website yazmak için tavsiye

Isaretleme dilleri

1 Beğeni

pascal bir programlama dili değil mi

arkadasjm önerdi bunla başla diye ama baktım wesbsitesinde kullanılmıyor galiba

bir ara hacker olmak için öğrenilmesi gereken diller diye bir sayfa görmüştüm orada pascal bir kere virüs yazmak için kullanılabilecek diller bölümünde yazıyordu :smile:

hacker ne ab :D

Size bir tavsiye vereyim:

Öğreneceğiniz ilk dili video olarak ve “yeni başlayanlar için” şeklinde izleyin. Video’yu anlatan kişi ister istemez öbür dillere de değinir. Mesela A dilini öğreniyorken B diline ihtiyaç varsa zaten bunu ders sırasında anlayıp B diline gidersiniz. HTML başlayın çünkü bu dersi verenler CSS de mutlaka değiniyorlar. CSS sırasında ise de js’ye değiniyorlar.

1 Beğeni

bilmiyorum en iyi programlama dilleri yazdım çıktı

anladım ab
?________________________________________

Kimsenin django önermemesinin nedeni ne acaba pek bilgim olmadığı için soruyorum

Web Geliştirmeye back-end’den nasıl başlamayı planlıyorsunuz ? Üstelik arkadaşın yazdığı kadarıyla bu konularda henüz bilgi sahibi olmadığı belli. O yüzden web geliştirmeyle alakalı olarak başlıca temel şeyleri anlatmalıydık. Front-End’i Back-End’i de karıştırarak anlatmak, konu sahibinin kafasını karıştırabilirdi. Detaylı bilgi edinmek isterse zaten internet gibi bir kaynak bulunuyor.
Kısacası, konu sahibi web geliştirme konusunda yeni olduğu için ve nasıl başlayacağını merak ettiğinden dolayı temel şeylerden bahsedildi. Front-End’in ne olduğunu bilmeyen birisine back-end’i anlatmak onun kafasını karıştırabileceğinden dolayı sadece temellerden söz edilmiş.

1 Beğeni