Windows'ta kivy ile android program yapılır mı?

Merhaba arkadaşlar, kivy ile android program yazmak istiyorum ancak bi sayfada kivy android bölümünün windowsta çalışmadığı linux gerektiği yazılmış. Araştırdım ancak tatmin edici bilgilere ulaşamadım. Size danışmak istedim. Windows’ta kivy ile android program yazamaz mıyım? Yazabilirsem yüklemem gereken ek programlar var mı?

Kivy nin resmi sayfasındaki kurulumu yaparsanız hiçbir ek indirmenize gerek kalmaz. Ayrıca sitede belirtildiği üzere windowsta da bir sıkıntı yok.

https://kivy.org/docs/installation/installation-windows.html

Cevap zaten verilmis ama kafanizi birazcik karistiran noktayi biraz da olsa aydinlatmak istedim.İsin linux gerektiren bolumu scripti apk ya cevirirken ortaya cikiyor.Yani linuxda scripti apk yaparken ucbirim oykunucusunden(terminal)
yapabilirsiniz,ama windowsda script dosyasini apk yapmak icin sanal makine calistirmalisiniz.Muhtemelen okuduğunuz sayfa bundan bahsediyordur.

1 Beğeni

Evet çok doğru bi noktaya değindiniz. Amacım sadece kodları yazmak değil, bununla birlikte tam anlamıyla hazır bir apk oluşturmak. Yani windows için sanal makine yükleyince apk oluşturabiliyorum doğru anladım? Teşekkürler

Dogru dusunuyorsunuz.

Ben tesekkur ederim.