Masaüstü uygulamalarda Google (ya da benzerinin) reklamları üzerinden gelir elde etmek

Yaptığımız masaüstü uygulamalara google reklamı yada benzer gelir edeceğim reklam yayınlayarak kazanabileceğim siteler var mı?

ve

masaüstüne uygulamama nasıl entegre edebilirim?

mesela bir serverin olur anlaştığın kişilerin reklam videosunu o serverde tutarsın. ve programına da serverla bir bağlantı kurup o videoyu kullanıcının bilgisayarında oynatırsın

Bu yardımcı olur mu:
https://www.google.com/search?q=ads+for+desktop+apps

hmmm mantıklı ama ben kendi kendimin reklamlarını değil
hali hazırda reklam yayınlamama izin veren siteler var mı ve bu sitelerin kodlarını nasıl yerleştirebilirim pyqt5 uygulamaya

o sitelerden o videoları veya görüntüleri çekip PyQt5 uygulamanda çalıştıracaksın. eğer doğru anladıysam seni çözümü bu

aynen dogru anlamışsın güzel kardeşim ama yapamadım

bir yöntem var oda uzun mesela bir site açacaksın sadece bir reklam tablosu olacak onaylanırsa o reklam tablosunuda qwebengine ile uygulamada gösterteceksin buda uzun bir işlem

biraz araştır yaparsın githubda bazı repoları incele o repoların kaynak kodu sana yardım edebilir

Visual Studioda form uygulaması yaparken tasarım kısmında webbox vardı bunu kullanarak kendi reklam linkinizi girin ve webbox tasarımını yaptıktan sonra programınızı kullanabilirsiniz.