Yazbel forum sahiplerinden ya da ismail arılık beye talep iletisi

Sitenizden oldukça faydalandım. Teşekkürler. Ancak bir veritabanı programı hazırlamam gerekiyor . ilk sürümü ve çalışır hali için 500 tl (yalnız bin tl) bütçe ayırdığım programın zaman içinde güncellenmesi gerekecektir.
Programın özellikleri şu şekildedir.
ORNEK. COM internet sitesinde site sahipleri tarafından kullanıcılara dağıtılmış api kodları hazırdır. örneğin : api. ornek .com/ users , api.ornek .com/user1/performance
Bu sitede benim kullanabileceğim ana ve alt api dosyaları (örneğin ben user1 isem ) api.user1/… tüm apiler.
Bu sitedeki hesabımda (user1) alt kullanıcılar , alt oyun grupları ve üyeleri oluşturup bunları sürekli performanslarına göre görebiliyorum.
Ancak manuel ve hergün tek tek girişle yaptığım bu işlemi (JSON -HTML- web sayfası ) olarak gördüğüm bu işlemi şu şekilde işleyen bir program yapmak istiyorum .
1-Program yerel bilgisayarımda çalışacak internet sitesinde sunulmayacak , alt kullanıcıların ya da bir başkasının veri ya da sorgu girişi olmayacaktır(input yok)
2-Program tüm alt kullanıcılarımı listeleyecektir . Bu user1/personals gibi bir alt api’ de sürekli sayısı artan ve kullanıcı adını benim belirlediğim bir listeleme şeklidir. Yani yeni birisi üye olacağı zaman ismi benim tarafımdan belirlenip yapılacak bu programla ilgisi olmayan bir yöntemle ornek.com SİTESİNE GÖNDERİLECEK orada USER1 altında yeni bir kullanıcı daha görülmüş olacaktır. ÖRNEK: KULLANICI OLMAK İSTEYEN 5 KİŞİ BAŞVURDU. Bunlara tarafınca sırayla 202201 ,202202,202203, 202204,202205 isimleri verilerek ORNEK. COM sitesindeki USER1 hesabım aracılığı ile gönderilecek (hazırlanacak programla ilgisi olmayan bir işlemdir bu ) ve program çalışmaya başladığında bu beş yeni kayıt da listeye otomatik dahil olmalıdır. USERS1/PERSONALS JSON (api ) sayfasında bu 5 kişi de eklenmiş şekilde liste ORNEK .COM sitesince anında görüntülenmektedir.
2. AŞAMA : Listelenen personellere ait her bir personel için ayrı ayrı api dosyaları sadece personel adı yazarak oluşmaktadır. Python programı her bir kullanıcı için ORNEK. COM SİTESİNDE
SİTE TARAFINDAN ANLIK OLUŞTURULAN api.ORNEK. COM/USER1/202201 Şeklindeki dosyada (performans bilgileri ve günlük verilerin tek tek alındığı dosya budur) belirli verileri alıp ( örneğin oyun giriş saati , aldığı puan …) her bir kullanıcı için ya da liste halinde tüm kullanıcıların bu bilgilerini belgeleyecektir.

1. Bu belgeler bazı formüllerle farklı birimlere çevrilece excel ya da benzeri programlarla toplu hesap muhasebe işleri yapılacak mümkün olursa tüm işlemler pyhton progarmları ile yapılacaktır. iletişim için walpe… @gmail.com şeklindeki eposta adresimi (kayıtlarınızda vardır) kullanabiilirsiniz. saygılar teşekkürler.

Merhaba. Bu bir iş teklifi mi? Eğer öyle ise bu teklif sadece İsmail Bey’e mi yönelik?

3 Beğeni

Bu aradan bu iki konuyu baglayan cumleler silinmis.

Bunun birinci asamasi kaybolmus.

Personellerin ne oldugunu anlatan kisim eksik, kullanicilardan mi bahsediyoruz?

Bu bir terim gibi kullanilmis (ne oldugunun isminden anlasilmasi bekleniyor) fakat boyle bir terim yok.

Diger programlar ne programlariydi ki? Kac tane program var?
Eger ilk paragraftan beri bahsettigimiz programdan bahsediyorsak niye Python dilinde yazildigini bu noktada soyluyoruz?

Isi tanitan bir yaziysa fazla detayli. Teknik detaylara girmeden butcenin 500 mu 1000 mi oldugu gibi basit bilgilere odaklanilmasi lazim.

Isin tanimi haline gelecek teknik bir yazi icin ise yetersiz. Hedef sitenin ne oldugu bile belirtilmemis, teknik terimler yanlis kullanilmis. (Teknik yeterliligi olmayan insanlarin gereksinimleri duz yaziyla anlatmasi tavsiye edilir.)

6 Beğeni