Zoom api'yi nasıl kullanırım?

Merhabalar, python da selenium aracılığı ile zoom web üzerinde oturum açtıktan sonra zoom toplantısı oluşturmak için gerekli bilgileri girerek kaydedip toplantı linkini ve passcodu alan bir sistem var. Bu işlemi zoom web üzerinden değil de zoom api kullanarak yapmak istiyorum. Ancak apilerin çalışma mantığını bilsemde daha önce hiç apilerle çalışmadım. Üstüne bir de pythonda yeni olunca nasıl yapabileceğim hakkında fikrim yok. Bu konuda yapılmış örneği varsa ya da güzel anlayabileceğim bir dökümantasyon varsa incelemek isterim. Hem google da hem de zoom kendi geliştirici portalına baktım ama çok anlayamadım oradaki bilgileri. İyi çalışmalar.

“Testing Zoom APIs” sayfasinda anlatmis. Aplikasyon yaratman, OAuth token’i alman lazim. API’yi ondan sonra kullanabiliyorsun.

Her sayfaya ornek istek koymuslar, oradan bakip aynisini requests kutuphanesi ile tekrarlaman gerekiyor. Istegi browser’dan yapip browser’da incelemeni tavsiye ediyorum.

Daha basit bir API ile baslamak da isteyebilirsin.

Mantığı tam anlamak adına daha basit bir api var mı? Öğrenme amaçlı sunulan api olabilir bu.