Zorin OS'a Django Nasıl Yüklenir?

Merhabalar, Zorin os lite kullanıyorum. sudo apt-get install python-pip yazıyorum ancak terminalde "zorin os lite media/cdrom diskini takın ve enter tuşuna basın hatasını alıyorum.
Benim bilgisayarda cdrom yok, bu durumu nasıl aşabilirim? Şimdiden teşekkür ederim yanıtlar için.
https://imgur.com/VB2eFDa.png

sanirim normal pip yazmaya calisiyorsun. zorin icerisinde ayni zamanda python 2.x.x de kurulmus olabilir. ciktindan gordum. o yuzden bir pip3 yazarak denemeni oneririm. eger pip3 kurulu degilse python3-pip calistirabilirsin.

python3-pip denedim ancak yine zorin os lite media takın diyor.

terminal uzerinden yazdigin kodlari ve ciktisini bastan sona paylasabilir misin?

Aa buldum seni knk :joy:

1 Beğeni

heryerdeyizzz hahahaah

1 Beğeni
oguzhangurcu@oguzhangrc-0021-kpr:~/Masaüstü$ sudo apt-get install python3-pip
[sudo] password for oguzhangurcu:     
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti      
Aşağıdaki ek paketler kurulacak:
  build-essential dh-python dpkg-dev fakeroot g++ g++-7 gcc gcc-7
  libalgorithm-diff-perl libalgorithm-diff-xs-perl libalgorithm-merge-perl
  libasan4 libatomic1 libc-dev-bin libc6-dev libcc1-0 libcilkrts5
  libexpat1-dev libfakeroot libgcc-7-dev libitm1 liblsan0 libmpx2
  libpython3-dev libpython3.6-dev libstdc++-7-dev libtsan0 libubsan0
  linux-libc-dev make manpages-dev python-pip-whl python3-dev
  python3-distutils python3-lib2to3 python3-setuptools python3-wheel
  python3.6-dev
Önerilen paketler:
  debian-keyring g++-multilib g++-7-multilib gcc-7-doc libstdc++6-7-dbg
  gcc-multilib autoconf automake libtool flex bison gdb gcc-doc gcc-7-multilib
  gcc-7-locales libgcc1-dbg libgomp1-dbg libitm1-dbg libatomic1-dbg
  libasan4-dbg liblsan0-dbg libtsan0-dbg libubsan0-dbg libcilkrts5-dbg
  libmpx2-dbg libquadmath0-dbg glibc-doc libstdc++-7-doc make-doc
  python-setuptools-doc
Aşağıdaki YENİ paketler kurulacak:
  build-essential dh-python dpkg-dev fakeroot g++ g++-7 gcc gcc-7
  libalgorithm-diff-perl libalgorithm-diff-xs-perl libalgorithm-merge-perl
  libasan4 libatomic1 libc-dev-bin libc6-dev libcc1-0 libcilkrts5
  libexpat1-dev libfakeroot libgcc-7-dev libitm1 liblsan0 libmpx2
  libpython3-dev libpython3.6-dev libstdc++-7-dev libtsan0 libubsan0
  linux-libc-dev make manpages-dev python-pip-whl python3-dev
  python3-distutils python3-lib2to3 python3-pip python3-setuptools
  python3-wheel python3.6-dev
0 paket yükseltilecek, 39 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 0 paket yükseltilmeyecek.
0 B/79,1 MB arşiv dosyası indirilecek.
Bu işlem tamamlandıktan sonra 207 MB ek disk alanı kullanılacak.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'zorinos-ubuntu-stable-bionic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'zorin.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'sublime-text.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'zorinos-ubuntu-drivers-bionic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'zorinos-ubuntu-patches-bionic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'zorinos-ubuntu-apps-bionic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
Devam etmek istiyor musunuz? [E/h] e
Ortam değişimi: Lütfen '/media/cdrom/' sürücüsüne
 'Zorin-OS 15.3 Lite 64bit'
olarak etiketlenmiş diski takın ve [Enter] tuşuna basın

Bu da pip3 denemesi

oguzhangurcu@oguzhangrc-0021-kpr:~/Masaüstü$ sudo apt-get install python-pip3
[sudo] password for oguzhangurcu:     
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'zorinos-ubuntu-stable-bionic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'zorin.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'sublime-text.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'zorinos-ubuntu-drivers-bionic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'zorinos-ubuntu-patches-bionic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'zorinos-ubuntu-apps-bionic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: /var/lib/dpkg/lock-frontend kilidi alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: Unable to acquire the dpkg frontend lock (/var/lib/dpkg/lock-frontend), is another process using it?
oguzhangurcu@oguzhangrc-0021-kpr:~/Masaüstü$ 

bastan sonra kadar kisaca sistem kurulumunu nasil yaptigini anlatabilir misin?

sudo apt install python3 

Bunu terminalde deneyebilir misin?

Sources.list bozuk galiba o yüzden doğru dosyaları indiremiyo olabilir mi? Update upgrade ettiğinde hata alıyomusun?

Python3’ü zaten daha önce yüklemiştim.
@woosal1337 USB ile boot ettim. Python2 kurulu geldi zaten ben de üstüne şu an alıntıladığım kodla python3 yükledim. Daha sonraki işlemlerimi zaten burada gördünüz.
@BandoLero sudo apt install python3-pip bunu girdiğimde “”"/etc/apt/sources.list.d/’ dizinindeki ‘zorinos-ubuntu-patches-bionic.list.save’ dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor""" hatasıı alıyorum. Sanırın sorun bununla alakalı.

sudo apt-get update

Kodu ile depoları güncelleyeyim dedim yine aynı source.list hatasını aldım.

/etc/apt/sources.list.d/’ dizinindeki ‘zorinos-ubuntu-patches-bionic.list.save’ dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor

Bu paketi sudo apt-get update yaparak güncelleyemiyorum. İnternette de bununla alakalı tek kaynak olarak sudo apt yi buldum. Başka bir fikri olan var mı acaba?

Hic bir sey yapmadan Enter’a basabilirsin, sorun olmamasi lazim.

Bunlar hata degil.

Bunun devami nerede?

Bu hata. Baska bir yerde apt/dpkg kullaniliyor demek. Bitmelerini bekleyip tekrar denemen lazim.

• apt kaynaklari sources.list ve sources.list.d/*.list dosyalarinda. CD-ROM’u kapatmak ve/veya baska kaynaklar eklemek veya cikartmak istiyorsan bu dosyalari editlemen lazim. Yardim istiyorsan bu dosyalarin iceriklerini yazman lazim. .save dosyalari yedekler; apt tarafindan kullanilmazlar.

• Isletim sistemi kurulumunda bir hata varsa veya isletim sistemi kurulumunun bastan sona nasil yapildiginin anlatilmasini istiyorsan resmi kaynaklardan baslamalisin.

Ayrıntılı yorum için çok teşekkür ederim.

• Enter’a basarak devam ediyor gibi görünüyor ama yükleme yapmıyor.
  • Yükleme kodu yazdığım zaman Sources.list içinde bionic.list.save dosyası ile karşılaşıyorum.
  • media/cdrom hatasını aldığım zaman enter yapıyorum ama sürekli aynı şeyi istiyor. Hatta basılı tutuyorum.
    Çok sevdiğim bir sistem, tüm ayarlamalarımı buna göre yaptım yeniden yüklemek ya da windows gibi bir şeye geçmek çok zor olacak. İnternette görebileceğim tüm denemeleri yaptım ama bir türlü Django yükleyemedim.

Nasil gorundugu onemli degil, ekrana verdigi cikti nedir?

Yukleme kodu ne demek bilmiyorum :confused:

O zaman source’lari yazar misin?

Elle, veya:

grep -Hnr '' /etc/apt/sources.list{,.d}
1 Beğeni

Evet sorun kendiliğinden çözüldü sanırım.

sudo apt-get install python3-pip
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti      
python3-pip zaten en yeni sürümde (9.0.1-2.3~ubuntu1.18.04.5).