4 Adet .py dosyasını tek bir exe haline nasıl çeviririm?

Merhaba, yeni yeni kodlama öğreniyorum bu yüzden sorum çoğunuza saçma gelecektir cahilliğime verin şimdi gelelim soruma.

Basit bir program yazdım program istediğim gibi çalışıyor Çalışma durumu şöyle:
4 adet dosya var: ornek.py ornek2.py ornek3.py ornek4.py
ornek.py’de 3 adet buton var giriş sayfası yani bu butonlara tıklamayla ornek2, ornek3 veya ornek4’e gidilebiliyor.

Fakat bunu bir program haline getirmek istediğimde bu 4 dosyayı nasıl birleştireceğim onu anlamadım.
pyinstaller kullanarak tek tek .exe haline getiriyorum fakat kullanımda sorun oluyor. Bu 4 dosyayı tek bir exe haline getirmenin bir yolu var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

senin sadece 'ornek.py’ı exe yapman kafi olacaktır. diğerlerini belirtmene gerek olmaz.

Denediysen ve hata alıyorsan. nasıl denediğini ve aldığın hatayı belirtmen daha sağlıklı bir cevap almanı sağlar. iyi günler.

Anladığım kadarıyla uygulamanı modüler (parcalara bölerek) olarak yazdın. Kendi yazdığın Python dosyalarını import ettiğinde PyInstaller senin dosyanı zaten otomatik olarak pakete dahil ediyor. Harici bir şey yapmana gerek yok.

Merhaba, öncelikle yorumunuz için teşekkürler.
Şöyle anlatayım:
main.py, login.py, register.py, home.py dosyalarım var
Normalde main.py’ye tıkladığım da sırayla login.py ve ardından home.py açılıyor fakat bunu exe’ye çevirdiğimde ise sadece main.py’yi çevirdiğimde login.py açılıyor tabii fakat sonrasında hiçbir işlem olmuyor.

Kendimce şöyle bir çözüm buldum main.py’de belirttiğim .py yollarını .exe 'ye çevirdim ve hepsini tek tek exeye dönüştürdüm böyle bir yol buldum fakat normalde 50mb etmeyen uygulama 500Mb oldu :smile:

evet her yerde bu yazıyor fakat olmuyor tek bir dosyayı exe ye çeviriyor onedir onefile hepsini denedim ama o dosya harici açılmıyor

Her biri ayrı uygulama mı? Yoksa aynı uygulama içinde çalışan farklı modüller mi?

Aynı uygulama farklı modüller mesela login, register, main gibi

Dosyaları paylaşman mümkünse daha çok yardımcı ola biliriz, böyle sebebini anlamak zor