Algoritma akış şeması sorusu

Bu nedir? Robot muyuz biz, soruyu atıp merhaba bile demeden gideceksiniz ve biz de cevap vereceğiz? Gerginlik çıkarmak istemiyorum ama hiç hoş değil bu yaptığınız. Biz burada insanlarla yardimlasarak kendimizi geliştiriyoruz, bir şey öğrenmek umurunda olmayan, dersi geçmeye çalışan bir üniversite öğrencisi gelip böyle bir konu açtığında moralimiz bozuluyor.

Bildiğim kadarıyla kurallarimiza aykırı değil ama ben, ve gördüğüm kadarıyla daha birçok insan yanlis buluyor ve rahatsız oluyor bundan. Bu hafta gördüğüm üçüncü bu konu.

4 Beğeni

bkz: Soru Sorarken Sıkça Düşülen Hatalar #4

• Baglam degistirmek icin kullanilan <> kacislari duz yazidan duz yaziya gecmek icin kullanilmis.

• Sayi ciftleri ilk cumlede “<x> ve <y>” seklinde belirtilirken ucuncu cumlede “-1, -1” seklinde belirtiliyor; tutarli degil.

• Not grameri iki cumlede ve herhangi bir resmi dil yerine (bozuk, hata iceren) duz yaziyla aciklanmaya calisilmis. Buna ragmen bir tane bile ornek verilmemis.

• Istenilen semalarin detay seviyesi verilmedigi icin soru fazla kolay:

(basla) → /notlari oku/ → [her ogrencinin agirlikli not ortalamasini hesapla] → [sinifin not ortalamasini hesapla] → (bit)

1 Beğeni

Evet, yazmayan da boyle karsilaniyor cogunlukla :smile:

Bir sey bilmemesi senin sucun, herhangi bir bilgi vermemissin. Onyargisini kullanmayacak da ne yapacak?

Bilmiyor, varsayiyor. Senin gibi siteye yeni katilip soru soran onlarca kisiyle karsilasti, coguna yardim etti. Seninki gibi soru soranlarin cogu ogrenmeyi umursamayan universite ogrencileri. Bu baglamda varsayimlar dogru.

Sitenin karar mercisi sitedeki insanlar. Sen, ben, ve o.

5 Beğeni

Üniversite öğrencilerinde bu durum çok var. Çoğu parayla ödev yaptırmaya çalışıyor.

Burada karşılaştığın bir problem hakkında danışaiblirsin veya bilmediğin bir şey hakkında soru sorabilirsin.

Ama direk kendi sorumluluğunda olan bir şeyi atıp çözülmesini beklemen doğru değil. Ödev senin ödevin, kendin yapmalısın. En azından 2 satır birşeyler yazmaya uğraş.

Birşeyler başarmak istiyorsan uğraşman gerekir, ha uğraşmak istemiyorsan da okumak zorunda değilsin.

2 Beğeni

Aksine böyle soranların sorularını cevaplamak lazım.

Cevapları alıp öğrenmeden gitsinler, ödevlerinin sorumluluğunu almak yerine şark kurnazlığı ile mutlu mesut biraz ilerlesinler gerçek hayatta da tökezlesinler istiyorum…

Her zaman kendini uyanık sanan, kolaya kaçanların, gerçek sorunlarla sınandığında aklının başına geldiğini gördüm.

Bu nedenle hızlıca yanlış yolda teşvik edip, hatalarının bedellerini ödemesi konusunda desteklemeyi seviyorum…

Zaten öğrenmeyi gereksiz görüp işini görüp gitme derdinde ise yol verin aksın gitsin…

Nasıl olsa doğru bildiklerinden dönmeyecekler, her zaman bir musibet, bin nasihat mantığında bakıyorum ödevi direkt atanlara alsın gitsin.