Alt Delete Engeli

kodda hata var evet pyautogui yi eklemek lazım fakat zaten kütüphaneyi tanımladığım için anlarlar diye düşündüm :slight_smile:

Ve bu teknik olarak bir virüs başlangıçta açılmasını sağlarsanız bilgisayar tamamen artık format atmak zorunda kalırlar :slight_smile:

arkadaşlar sorun hala çözülmedi nasıl engelliyeceğim alt delete yi

O da doğru. Aslında demek istediğim şuydu: Bir program antivirüslerin radarına girmemişse henüz teknik olarak bir virüs olarak kabul edilmemiştir. Ancak teoride tabii ki bir virüs olabilir.

• Windows + R
  • cmd
  • TASKLIST
  • TASKKILL /F /PID pid

Bu şekilde processi kapatabilirsiniz mouse olmadan.

import pyautogui
while True:
    pyautogui.keyUp("alt")
    try:
        pyautogui.moveTo(100,200)
    except RuntimeError:
        pass

Bu kod hata veriyor mu?

Amaç kapatmak değil kapanmasını emgellemek. @null

Biliyorum, cevap verdiğim mesaja bakarsanız neden öyle yazdığımı anlarsınız.

arkadaşlar şöyle bir komut yokmu atıyorum eğer kullanıcı shift + alt a basarsa pc kapansın ? olabilir mi bu

Öyle bir komut yok:
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/12445/windows-keyboard-shortcuts
Ancak ekran kontrolü ile yapabilirsiniz. Pyautogui kullanarak bilgisayarı kapatabilirsiniz.

bence vardır kardesim işte if bloğu ile dinletirsin shifte bastımı pc yi kapat felan bence yapılır :smiley: bir bekleyelim ismail kardeşimizi :slight_smile: derim ben

Birde kullanıcının shifte bastığını nasıl anlayabiliriz bu çok önemli :slight_smile:

Benden bahsediyorsanız, bilmiyorum maalesef. pyautogui ya da benzeri bir kütüphane kullanmış arkadaşlar bilebilir ama. :slight_smile: Tuşları dinledikten sonra os.system ile, ilgili komut gönderildikten sonra pek ala yapılabilir. Ancak işin bir de güvenlik boyutu var. Windows, programın bilgisayarı kapatmasına izin verir mi bilemedim, denemek gerek.

pc nin kapanmasına izin vermeyebilir ama shutdown -s -t 1 yaptığımız zaman 1 saniye içinde pc kapanıyor :smiley: onu da iptal etmesi için bi 10 sny gerekli heralde :))

Tkinter i araştırırken event ile ilgili bir şey buldum. event_add fonksiyonu ile bunu ekleyebilirsiniz. Ancak bunu atayacağınız widget aktif yani tıklanmış olmalı.

Bir döngü ile işlevsiz bir tuşa tıklatma işlemi yaparak(örn shift) ALT tuşunun işlevini yitirtebilirsiniz belki. Bununla ilgili herhangi bir denemem olmadı sadece öneri olarak sunmak istedim.

@ismailarilik hocam, neden izin vermesin?

Ya da ben yanlış anladım.Bu arada RunTimeError yerine RuntimeError olacak benim mesajlarımda,yanlış yazmışım,özür dilerim,ama anlarsınız sanırım.

Benim yazdığım ilk yöntem buydu ama shift tuşu etkilemiyor. Windows 10 da alt+f4 ikilisi rahatlıkla kapatıyor programı.

Yönetici yetkisi gerekebilir diye düşündüm. Sonuçta bir komut ile bilgisayarı kapatmaya çalışıyorsunuz.

1 Beğeni

yok hocam gerekmiyor os.system(“shutdown -s -t 2”) yazın anında kapanır pcniz :slight_smile:

2 Beğeni