Android icin Java yoksa React Native?

Android programlama icin React native nasil bir secim? React native hersey yapila bilirmi? Javayla kiyaslarsak zorluklari nelerdir? Ben python ile apk olusdura biliyorum ama apk yapmak icin python iyi secim degil acaba React native nasil? Tavsiyeleriniz bekliyorum

Mobil için uygulama geliştirirken bizi iki kavram karşılıyor. Hybrid ve Native uygulama geliştirme.

React Native olayını araştırdım, gayet güzel bir projeye benziyor. Kodlarınızı Javascript ile yazıyorsunuz ve Android,IOS üzerinde çalıştırabiliyorsunuz. Bu durumda hem hybrid hem de native uygulama gibi oluyor. Sürekli link veriyorum kusura bakmayın ama, anlatılacakları en iyi şekilde anlatanları bulunca tekrar yazasım gelmiyor :smiley:

http://devnot.com/2017/react-native-ile-android-ve-ios-programlama/

Şu yazıyı da okuyabilirsiniz. React Native’den bahsedilmiş

Eğer Javascript biliyorsanız, direkt olarak Android’de WebView içerisinde kullanabilirsiniz. Ben de bunu tercih ederdim, çünkü Android kütüphanelerine erişim imkanı daha fazla.

Aslında ben native geliştirmeden yanayım. Çünkü diğer türlü asla native hızına erişemeyecektir, native kadar performanslı olmayacaktır.

2 Beğeni

Android ile geliştirme yapılacaksa ve acil bir çözüm değil ve kaliteli bir uygulama yapılacaksa en iyi seçim Kotlin dili gibi geliyor bana, ne de olsa Kotlin Android için resmi bir dil uzun süredir, java çekirdek olarak kalacak ancak görünen o ki artık bütün geliştiriciler (java için) Kotlin’e kayıyor.
https://www.mobilhanem.com/kotlin-dersleri-kotlin-nedir/

https://www.youtube.com/results?search_query=kotlin+dersleri

1 Beğeni

Bu kanıya nasıl vardınız? Kivy’yi mi denediniz, yoksa başka bir aracı mı? Nasıl zorluklarla karşılaştınız? Biraz bilgilendirebilir misiniz?

1 Beğeni

Aslında yapacağınız projeye göre değişir. Bu nedenle React Native vs Java gibi bir karşılaştırmayı doğru bulmuyorum. Ancak anladığım kadarıyla Andorid mobil geliştirmeye yeni başlıyorsunuz. Bu noktadan bakarsak Java veya Kotlin ile başlamanızı öneririm. Halihazırda JavaScript biliyorsanız ve Java veya Kotlin öğrenmeye ayıracak vaktiniz yoksa React Native işinizi görecektir.

1 Beğeni

Hocam simdi soyle bir sorunum var bir turlu Buildozer ile apk yapamadim fb-da python sayfasindada yardim istedim adminleri surekli python ile apk yapma dediler yani kimse yardim etmedi hatda team ile baglanarak kurmaya calisdilar sorunlar cikdi, burdada bir iki defa baslik acdim sorunumla alakali ama yinede sorunum cozulmedi, o yzden bende alternatifler aramaya basladim