Android kategorisine hoşgeldiniz!

Android kategorisine hoşgeldiniz! Bir sorunuz mu var? Hemen kaydolun ve sorun, birileri mutlaka cevap verecektir. Daha çok cevap veren tarafta mısınız? Kaydolun ve soruları cevaplayın, her zaman birilerinin yardıma ihtiyacı vardır. Android belgelerine göz atmayı da unutmayın. :slight_smile:

Android Hakkında

Android, Google’ın önderliğinde geliştirilen bir mobil işletim sistemidir. Android şu anda yaygın olarak birçok akıllı telefon ve tablete güç vermektedir. Ayrıca televizyon, gözlük, saat ve araç içi donanımlarında da Android işletim sistemini görmek mümkündür. Android Apache lisansı 2.0 altında dağıtılan özgür bir yazılımdır.

Android gözde ve özgür bir platformdur, ayrıca oldukça gelişmiş yazılım geliştirme araçlarına sahiptir. Bu Android uygulama geliştiricilerine büyük kolaylık sağlamaktadır. Google Play mağazası, 2013 yılı itibariyle bir milyondan fazla uygulama ve 50 milyardan fazla indirmeye sahip Android için en gözde mağazadır. Android için geliştirilen bir uygulama bu mağazaya konarak kolaylıkla milyonlarca insana ulaştırılabilir. Ayrıca Google’ın sunduğu alt yapı sayesinde Android uygulamalarından çeşitli yollarla para kazanmak da oldukça kolaydır.

İştahınız kabarmış olmalı! Ancak hepsi bu kadar değil. Android’le uygulama geliştirmek için sizi bunlardan daha çok motive edecek bir şey var: Eğlence. Evet, Android ile uygulama geliştirmek eğlencelidir. Android ile ilk uygulamanızı geliştirdiğinizde ve telefonunuzda açtığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. :slight_smile:

Android sizi cezbettiyse, hadi onu öğrenin! :wink: