Android Muhasebe programı için veri tabanı örneği?

Çeşitli kaynaklara baktım fakat bir türlü database algoritmasını çözemedim. Bu konuda tecrübe sahibi olan varsa tr-eng kaynak olur, örnek proje olur yada fikir olur her türlü veriye açığım. Amacım programın harddiskte veri depolaması ve bu verileri (günlük-haftalık-aylık) drive a yedeklemesi. Teşekkürler.

Database’lerin hangi algoritmasini? “Genel database kullanimini” mi demek istedin? Algoritma cok spesifik bir sey ve “database algoritmasi” diye bir sey yok.

Hangi programin? Dil de belirtmemissin, sorun degil; SQLite’i onerebilirim. Cogu dilde 3-5 satirda kullanilabiliyor.

Ne drive’ina?

Kotlin ile Android Studio üzerinden bir muhasebe uygulaması yapmak istiyorum.(aslında java ile de olur)
sqlite’ı inceledim ve kullanamaya karar verdim. Sormak istediğim bu tarz bi uygulama örneği bulamadım. Daha yeni girdim yazılım dünyasına ve nerelere bakmalıyım nasıl aramalıyım , açıkçası bilgi edinmek istiyorum.

Yazilim dunyasinda ufak parcalari birbirleriyle birlestirerek calisiyoruz. Bu yuzden bir “uygulama ornegi” aranmasi gereken sey degil.

Mesela ben su anki yazilim deneyimime sahip ama bahsedilen teknolojilerden hic birini bilmiyor olsam soyle ornekler arardim:

• Kotlin/Java ile Android Studio uzerinde calisan Hello World uygulamasi—gorevi tahminimce en basit is olan “merhaba” yazmak olan, en basit program.
  • Bu dilde SQLite kutuphanesi kullanim ornegi. Bir tane sayiyi nasil kaydederim, daha sonra kaydettigim yerden nasil geri okurum.
  • Muhasebe uygulamasi icin gereken parcalar:
    • Sayi/yazi girme kutulari
    • Hesap dokumu listeleyecek tablolar
    • Butonlar
1 Beğeni

Sanırım çok hızlı gitmeye çalışıyorum. Teşekkür ederim ilgin için. Bahsettiğin olayı tam olarak anladım.

Mevcut bir muhasebe programini kurcalayarak ogrenmek de gecerli bir yontem, fakat SQLite kullanmasinda israr etmeye gerek yok. (Hatta muhasebe programi olmasina da :​)

Herkesin ogrenme metodolojisi farkli oldugundan “cok hizli gidiyorsun” gibi bir sey soylemek istemiyorum, fakat basarinin burada cok spesifik ve bulamadigin bir ornege bagli olmasi bir seylerin yanlis olabilecegini gosteriyor :slight_smile: