Argparse modülü hakkında

import argparse
import imutils
import cv2
# construct the argument parser and parse the arguments
ap = argparse.ArgumentParser(prog="C:\\Users\\kubil\\Tensorflow_Eğitim")
ap.add_argument("-i", "--iha.mp4", required=True,
	help="path to input image")

args = vars(ap.parse_args())
# load the input image from disk
image = cv2.imread(args["input"])
# convert the image to grayscale, blur it, and threshold it
gray = cv2.cvtColor(image, cv2.COLOR_BGR2GRAY)
blurred = cv2.GaussianBlur(gray, (5,5), 0)
thresh = cv2.threshold(blurred, 60, 255, cv2.THRESH_BINARY)[1] 

Yukarıda ki kodu çalıştırdığımda böyle bir hata alıyorum:
usage: C:\Users\kubil\Tensorflow_Eğitim [-h] -i IHA.MP4
C:\Users\kubil\Tensorflow_Eğitim: error: the following arguments are required: -i/–iha.mp4

video yolunu nasıl eklemem gerekiyor

Merhaba,

Böyle kullanmışsınız ancak hata mesajı size nasıl kullanmanız gerektiğinizi söylemiş :

Sondaki kısmı bununla değiştirip dener misiniz? Ayrıca dosya adlarını küçük harfle ve İngilizce kelimelerle yazmaya dikkat edin lütfen.

Buraya yazdığınız programınızın ismi yani command-line’da ne isimle gözükeceği (örneğin yardım aşamasında). Fonksiyonel bir işlevi yoktur

Bu kısımda argüman eklerken yazdığınız - ve -- ön-ekli string’ler program çağrılırken kullanıcının ilgili argümanı sağlarken evvela ne yazması gerektiğini belirliyor. Yani help’ten anladığımıza göre kullanıcı görüntüye bir yol sağlayacaksa, bunu iki şekilde yapabilir:

program.py -i goruntu.png
program.py --iha.mp4 goruntu.png

Burada iha.mp4’ün video olarak bir anlamı yok; sıradan bir argüman ön eki. Ama zannediyorum iha.mp4’ü varsayılan yapmak istiyorsunuz heralde (1).

böyle yaparak sözlük gibi erişime elverişli kıldığınız ap objesinin

burada köşeli parantez ile input anahtarının değerine ulaşmaya çalışıyorsunuz; ancak bunun yukarıyla tutarlı olması gerekir. Buraya şu aşamada yazmanız gereken args["iha.mp4"] zira Python namespace’e argümanın (varsa) ilk gördüğü iki tireli ön ekinin iki tiresiz halini atıyor. (Bunu değiştirebilirsiniz tabii (2)).

Gerek (1) ve (2) için gerekse bu modülün kullanımı için lütfen şuraları ziyaret ediniz:

argparse — Parser for command-line options, arguments and sub-commands — Python 3.12.1 documentation
Argparse Tutorial — Python 3.12.1 documentation

nasıl çalıştırdığınızı da söylememişsiniz bu arada…

aslında o kısım “böyle kullanın” diyor

argparser iki tireli ön ekleri kendi büyütüyor kullanımı / yardımı gösterirken

2 Beğeni