Başka Bir Bilgisayardaki Donanımı Başka Bir Bilgisayarın Kullanmasını Sağlamak

Tekrardan Merhabalar;

Socket ile oluşturulmuş bir program 3 tane bilgisayar tarafından kullanılıyor.Bu bilgisayarlar belirli işlemler gerçekleştirmekte.Ancak bazen bir bilgisayarın RAM’i,interneti yetmemeye başlıyor ve diğer bilgisayarlarda RAM gibi şeyler kullanılmamaktaysa kullanılmayan alanı öbür bilgisayara aktarmak isteniyor.Bu,mümkün mü? Ayrıca yapılan işlemler ortak bir platforum üzerinde gerçekleştirilmekte ancak platforum bize ait değil ve üzerinde herhangi bir düzenleme yapamıyoruz.

İyi forumlar.

Hayir, mumkun degil. Baglanti hizinin RAM’a yazma hizina esit veya yakin olmasi gerekli.

1 Beğeni

İşlenmek istenen veri bölümlere ayırılarak bilgisayarlar arasında paylaştırılabilir. Örneğin kanser gibi hastalıklar, uzay bilimlerindeki çalışmalar benzer yöntemlerle yapılıyor ve biz de kendi bilgisayarlarımızı yardım etmek için kullanabiliyoruz.

Ben Raspberrypi üstünden aldığım görüntüyü bilgisayara aktarıp görüntü işleme faliyetlerini orada gerçekleştirdikten sonra sonucu Raspberrypi a geri yolluyorum.

Kullanılan platforma erişiminiz yok ise bu işlem çok daha zor olacaktır.

1 Beğeni

Bu yüzden bunu sormuştum.Şimdilik imkansız.

Donanımı nasıl başka bir bilgisayara aktarıyoruz?

Ekran kartının konu ile alakasını anlamadım. Ayrıca soru işlemin yapılma hızı ile değil, yapılıp yapılamayacağı ile alakalı.

Amaç bir bilgisayarın belleği dolduğunda gerekli verileri başka bir cihaza yollayıp onun belleğinde saklamaksa bu mümkün, ama verimsiz olur. Tabii bu işlem için iki cihazda da internete erişimi olan uygulamaların çalışıyor olması lazım.

@Tugberk’in de dediği gibi işlemi paralelize etmek daha iyi ve yaygın bir yöntem.

2 Beğeni

Yanlis yazmisim, duzelttim.

Hizin dusuk olmasi bunun yapilamamasinin (yapilmamasi gerektiginin) sebebi aslinda. Yoksa evet, bu mumkun.

Bir soru da ben sorayim, diski RAM olarak kullanabilir miyiz? Yani diskten mesela 1 gb’i RAM olarak kullanabilir miyiz?

Cevabi buldum, evet — Ama verimsiz. Konu hakkinda konusulabilir.

2 Beğeni

Windows kullanıcıları USB ile bunu yapabiliyorlar.En azından RAM kısmını bununla halledebiliriz.

Evet ama;

Tavsiye etmem.

XY problemi vakasi yasiyor olabiliriz. Ne yapmak istiyorsun Gencay?

1 Beğeni

Valorant oynuyoruz ve bir arkadaşımın interneti çok kötü.Bende işlemci yetersizliği,diğer arkadaşta ise normalden daha az RAM var.Sorun bu.