Belgelendirme projesi var mı?

Herhangi bir belgeleme yapılıyor mu ?yada başlatma gibi fikirleriniz var mı? En azından standart modüllere başlanabilir.Organize ederseniz destek verebilirim.Çorbada tuzumuz olsun.

Standart modüllerin çevirisi olacak şekilde mi ?

Belgelendirme var ancak organizasyon sıkıntılı biraz. Çünkü sitenin kodları githubda ve forumda bir tek @ismailarilik ilgileniyor galiba.

Merhaba.

Açıkçası yazbel.com sitesini açtığımda hem bir site, hem bir forum, hem de belgelendirme bölümü içermesini ve bunların topluluğun katkısıyla geliştirilmesini istemiştim. Yani kısacası istihza.com gibi olacaktı ancak tüm programlama dillerini kapsayacaktı.

Şu anda bu bahsettiğim bölümler var ancak gelişmediler. Bunda benim tembelliğimin ve bu bölümlerin topluluk tarafından (henüz) desteklenmemesinin etkisi var. Zaten topluluğumuz henüz küçük, bu sebeple böyle bir destek beklemek için de henüz erken.

Sitenin en çok destek gören bölümü forum olduğu için şimdiye kadar en çok bunun üzerinde durdum ve başarılı olmuş da sayılırım. Şu anda 200 civarında kişiyiz ve sayımız her geçen gün artıyor. Sizden böyle bir talep geldiğine göre artık yavaş yavaş belgelendirme projemizi devam ettirebiliriz. Şurada belgeler.yazbel.com’da bulunan belgelerin kaynak kodu var. Buraya eklemeler yapabilirsiniz. Belgelerin formatı şu an kesin değil ama bu konuda “Kervan yolda düzülür.” mantığından yanayım. Eklemeler yapıldıkça belirli periyotlarla ilgili siteyi de güncellerim.

İyi çalışmalar.

2 Beğeni