Belgelerdeki bir yazım şekli

“Gömülü fonksiyonlar” kısmının en sonunda şu geçmektedir:

Böylece Python’daki gömülü fonksiyonları tek tek incelemiş olduk. Bu bölümde incelemediğimiz gömülü fonksiyonlar şunlar:
memoryview()
iter()
next()
object()
property()
staticmethod()
super()
getattr()
hasattr()
delattr()
classmethod()
issubclass()
setattr()
__import()
Bu fonksiyonları, ilerleyen derslerle birlikte Python bilgimiz biraz daha arttığında ele alacağız.

En sonda __import__ yazılması gerekirken __import şeklinde yazılmış. Bunun sebebi reStructuredText’deki link sistemi mi bilmiyorum ancak yanlışlıkla yapıldıysa düzeltilmeli. Ayrıca buradaki fonksiyonlardan sonra parantezlerin olmamasının daha doğru olacağını düşünüyorum.
Burada fonksiyonların kendilerini yazıyoruz, çağırılmış halini değil. Eğer uygunsa bunu düzelterek belgeleri geliştirmeme devam edeceğim.

Yanılmıyorsam, rst uzantılı dosyalarda magic metotların düzgün görüntülenmesi için alt gr + virgül tuşlarına basarak kodu iki tane ` işareti içine almalısınız.

Bu kullandığımız mesaj panelinde de aynı sorun oluşuyor: Mesela alt çizgileri olan bir init ifadesi yazıyorum ama alt çizgiler görünmüyor. Oysa dediğim gibi yapılırsa görünüyor; __init__.

Ayrıca herhalde __import__ fonksiyonunun sağ kısmında yer alan alt çizgiler yanlışlıkla eklenmemiş.

Siz gözünüze çarpan hataları bildirin, onlar için bir düzeltme yapılacaktır. @ismailarilik hocam şu ara pek müsait değil herhalde.

Teşekkürler, __import kısmını düzelttim. Başka hatalar ile karşılaşırsam bildiririm.