Belirli degeri olmayan siteden veri çekme

Arkadaslar bir siteden veri cekiyorum bs4 ile fakat soyle bir sorun var ben siteden urunleri aliyorum fakat sitede farkli fakli kategoriler var bir kategori icin yaptigim parseleme diger kategoride calismiyor bunu nasil cozerim

Kategoriler içinde bir düzen arayıp ona göre bir fonksiyon yazabilirsin yadar her kategeri için tek tek parselleyip fonksiyonlar yazabilirsin
Parsellerken nelerin değiştiğini yada siteyi paylaşırsan yardımcı olma şansımız artar

Hocam site sahibinden . Com

Çok fazla kategori varmış ama merak ettim bakıcam birşey bulursam yazarım

1 Beğeni

Bütün kategoriler aynı şekilde parselleniyo sende farklı görünen ne

Hocam o kategoriler icinde ilanlarda telefon numarasi var o kisim bende olmuyor bir link calisirken digeri calismiyor

Ekran görüntüsü 2022-08-17 153719

Telefon numaraları hep aynı classda yer alıyor çalımamasının sebebi sahibinden.com a birden fazla istek yaptığında bunun bir yazılımdan geldiğini anlaması ve hata sayfasına yönlendiriyo olabilir bu durumu kontrol edebilirmisin

Hocam dediğim yer burası buralarda farklılıklar oluyor

Ben iki farklı kategoriye bakmıştım aynıydı ama farklıda varmış demekki .
Sadece iki farklı parselleme varsa kodu birinde bir sonuç almassa diğerini alıcak şekilde yazabilirsin.
Tek sorun buysa çözüm basit aslında .
Sonuçta yine bütün kategorilerde sorunsuz çalışmış olucak.
Demek istediğim

nmb=1.find
if len(numb)<10:
    nmb=2.find

Eğer ilk parselde numarayı bulmazsa 2. parseli deniycek bir ek yaparsın her kategoride farklı değil gördüğüm kadarıyla.
Aklıma başka bir çözüm yöntemi gelmedi .

1 Beğeni

Bütün veriyi tek döngüde mi çekiyosun bilmiyorum ama farkettiysen ilan başlıkları aynı zamanda href linkleri, İlk önce bütün linkleri toplayıp sonra onları kategorilerine göre ayırıp sonrasında içerdeki bilgileri almak için her kategori için farklı bir fonksiyon çalıştırıp bilgileri alırsan çok daha hızlı olur kod yazarkende çok daha rahat edersin .

1 Beğeni