Bilgiçalar Projesi

Merhabalar,

Size bir proje tanıtmak istiyorum. Bilgiçalar adında herkesin bilgi paylaşabileceği bilgi paylaşım platformu yapmak istedim. Başlangıç için Blogger’i tercih ettim. 2021’de masaüstü ve mobil uygulamanın yanı sıra kendi web sitesine de sahip olacak. Henüz açalı 1 saatten fazla olmadı ancak 90’dan fazla görüntüleme aldım, proje olmuş ki bu kadar görüntüleme almış diye düşünüyorum.

Eğer yazar olmak isterseniz özelden ulaşabilirsiniz.

“Neden Yazılım Geliştirmelisiniz?” konusuna yazılım geliştiren kişilerin görüşlerini ekliyorum, görüşlerinizin paylaşılmasını istiyorsanız yazabilirsiniz.

Reklam oldu ancak program-tanıtımları etiketine sahip. Sorun olacağını sanmıyorum.

İyi forumlar.

2 Beğeni

Link.

1 Beğeni

Gazeteleri neden düzgün bir şekilde yırtamıyoruz?
Un neden çok tehlikeli bir patlayıcıdır?
Sirk Çadırları Neden Daire Biçimindedir?

Babam böyle pasta yapmasını nereden öğrendi? şeklinde sevimli sorular bunlar :slight_smile:

4 Beğeni

peki bizde yazıyazabilsek konu açabilsek

Sizin gibi değerli birisinden böyle güzel yorumu duymak çok güzel :hugs:

Yazım kurallarına uyarsanız neden olmasın :slight_smile:

Sorun değil, yakında destek olabilmeniz için gerekli şeyleri ekleyeceğim :slight_smile:

1 Beğeni

İlk günü bu şekilde bitirmiş olduk, sabah saat 9.20 ve 15 kişi siteye girmiş :slight_smile:

peki burada kodlama ile ilgili bir bölüm açılacak mı

Yazılıma nasıl başlanır diye bir konu var, ancak eğlenceli bilgiler vermek daha iyi gibi. Zaten YazBel belgeleri var, Python dersi eklemeyiz muhtemelen. Proje örneği paylaşabiliriz, veya diğer diller için belgelendirme projesi oluşturabiliriz. Ancak bunu bilgicalar.com’a geçersek yapacağız.

domain adını nasıl almayı planlıyorsun

İsim Tescil’den veya GoDaddy’den alacağım yüksek ihtimalle.

yalnız bayağı pahalıymış bir baktım da parayı nereden bulmayı planlıyorsun bir de back end front end ve index sayfasını yazabilecek misin gereken dilleri biliyor musun

Biliyorum ancak yeterli mi değil mi emin değilim. Ancak web üzerinde uygulama geliştiren bir yazarımız var, onunla beraber daha güzel bir sayfa oluşturacağız (kendisi de isterse).

Ben 1 yıldır 1.000TL’lik telefonu almaya uğraşıyorum, 10 dolarlık şeyi de biriktirdiğim 300TL ile alırım herhalde. 30TL’ye aylık sunucu kiralarsam ve kendi bilgisayarımı ölene kadar veri yazarak/silerek/değiştirerek kullanırsam, sitedeki video izlenecek “Destek ol” kısmı da yeteri kadar tutarsa yıl sonuna en az 3 tane orta seviye bilgisayar toplayabileceğim galiba. Henüz site 24 saatlik bile değil, görüntüleme 250’yi geçmiş. Bu hiç de fena değil. Site daha iyi hale gelirse ve sizlerden gelen önerileri doğru bir şekilde uygularsak her şey yerinde gidecek gibi. Sonra da hiç sevmediğim kağıt işleri var, ondan sonra da reklamlara başlamayı düşünüyorum. 2021’de mobil ve masaüstü uygulamaları da çıkaracağız inşAllah.

Ayrıca Discord üzerinde çalışacak BilgiçalarBot’un yapımına da başlandı.

kağıt işleri ne oluyor ne demek bu kağıt işleri

beki forum gibi birşey mi olacak bilgiçalar

Şirket oluşturma aşamaları.

Henüz blog tarzında gidiyor. İstek gelirse seneye forumu da açabiliriz.

Bilgiçalar’ın kendi sitesindeki bilgi ve sözleri paylaştığı bir Discord botu tasarladım. Ve olması gereken temel şeyleri hazırladım. Tam olarak bitmemiş olsa bile kullanılabilir seviyede. Kendi sunucusuna eklemek isteyen varsa özelden iletebilir :hugs:

@throwaway1, linke tıkladığım da “Blog kaldırıldı…” diyor.

Sanırım discord sunucusunu da blogu da kaldırmış…

Bütün projelerimde olduğu gibi ailem internet üzerindeki çoğu şeyi kaldırmam için zorladı. Yapabilecek bir şeyim yoktu.

Kişisel gelişim ile ilgili mükemmel yazıları @DrShahinstein’e attım, isterseniz o size atacaktır.