Bilgisayar Dosyaları Kaydetmiyor

Merhabalar,

50 satırlık bir kod yazdım ve çalışıp çalışmayacağını anlamak için Ctrl + S yapıp F5’e bastım ancak dosya kaydedilsin mi diye soru geldi.Sonra pencerenin ismine baktım ve kaydedilmediğini belirten * işaretini gördüm.Gelen soruya evet dedim ancak soru kapanmadı ve kaydetmedi.Hayır’a basınca kapandı ve tüm kod gitti :frowning:

Şu anda bir indirme olduğu için yeniden başlatamıyorum.Bilgisayar açıkken nasıl düzeltebilirim?

Hangi ide?

Bir de ide yi terminalden çalıştırıp yaptığını yapıp çıktıyı atar mısın?

Kod yazdığınız ortamı çalıştırırken yönetici olarak çalıştırın, sorun çözülecektir.

fark eden ne oluyor reis @sefaturker

Dosyayı kaydetmeye çalıştığı konuma yazabilmesi için yönetici haklarına ihtiyaç duyuyor.

bir nevi saklıyor mu yani?

Hayır saklamaktan ziyade işletim sistemi engelliyor, ide veya kullandığı ortam her neyse dosyayı kaydetmek istediğiniz konuma yazma yetkisi yoksa dosya kaydetmesi engellenir.

1 Beğeni

tamamdır anladım teşekkürler

1 Beğeni

Stok IDE kullanıyorum.

Çalıştırmadım.

Olmadı.En başından beri aynı IDE’den kod yazıyorum.

İndirirken izin alıyor zaten.

İndirme tamamlandı ve temp’leri temizledim.Windows güncellemesi gelmiş uğraşmak istemediğim için yeniden başlatmadım.Temp’leri temizleyince düzeldi.Bu arada aynı şeyler not defterinde de oldu.Kaydetme yapmıyordu.Cevaplarınız için teşekkür ederim,iyi forumlar.