Bir güvenlik duvarı yazsaydınız ne gibi özellikler eklerdiniz

merhaba arkadaşlar acaba siz bir güvenlik duvarı yazacak olsaydınız ne gibi özellikler eklerdiniz

Kullanılan bütün socketleri ve ve portları denetlerdim.

onu windows defender da yaoıyor zaten bir port taraması yapıldığında portların çoğunun kapalı olmasının sebebi bu güvenlik duvarları

açık portarı denetler veri çekme yoğunluğu ile ilgili grafik oluştururdum

peki grafiği ne için kullanırdınız

mesela diyelimki vs code çok internet çekiyo grafikten tek tık ile internet bağlantısını keserdim

1 Beğeni

ama eğer bunu yaparsan kullanıcı senin güvenlik duvarını kullanmaz ki.onun yerine kullanıcıya çok internet kullandığını söylesek o zaman daha mantıklı olmaz mı

Yav virüslerin işini zorlaştırmaya ne gerek var :yum:
Yaparım bi websitesi yazarım oraya işte sizi tam güvenlik sunuyoruz tüm portları tarar vs.
Ama arka planda sadece boş yere çalışıp ram yiyen ve ağ akışını kendi şirketime yönlendiren birşey yaparım sonra bakarım parama :money_mouth_face:
resim_2020-10-15_141533

Not: Şaka amaçlıdır ve bazı güvenlik duvarlarına göndermedir :smile:

hangi güvenlik duvarları?

İsim bilmiyorum fakat bazı güvenlik duvarları çok kaliteli değil

tabii her güvenlik duvarı kaliteli değil peki windows defender güvenlik duvarı sizce iyi mi

Bir Hacker’ın gözünden baktığımızda mı ?
Bence çokda iyi değil fakat burda iyi olmaması kodlarıyla falan ilgili değil etkisiyle ilgili
bi uygulama atıyorsun(hacker) karşı kişiye çalışmayınca adam(kurban) uygulamayı aldığı kişiye soruyor neden açılmıyor adam(hacker) diyorki güvenlik duvarını kapat öbürü tıpış tıpış kapatıyor tabii bunun forum konusuyla ilgili olmadığı için daha fazla konuşmayacağım :smiley:

iyi ama bu güvenlik duvarı ile ilgili değil ki bu windows virüs ve fidye yazılımlarına karşı koruması ile ilgili

ee o zaman özelden konuşabiliriz

değil mi zaten pandemiden dolayı internet kullanımı arttı ve insanların eli son zamanlarda tıklayacak dosya arıyor

Windows defender.

Aynen öyle bu konuda tedbir koca bir sıfır

dimi sonra da neden hack olayları tavan yaptı

Nerden anlıyorsunuz hack olaylarının oranını? Olay güvenli duvarı değil.İnsanlar bilmiyor.

bildiğimiz baktığımız güvenilir kaynaklar var biz de uydurmuyoruz