Bir Proje Grubu Oluşturalım


#1

Bunu bir duyuru olarak da algılayabilirsiniz. Burada eminim ki çok bilgili kod yazarları vardır. Ben yola yeni başlayan biri olarak bir proje ortaya koyabileceğimizi düşünüyorum. Bu projenin eminim bu ekip içerisindeki herkese katkısı olacaktır. İçimizdeki ben duygusunu atıp bir ekip olmak isteyenler lütfen bu konuda bu başlık altında toplansın. Öncelikle gönüllüler seçilsin ve herkes bir proje konusu ortaya atsın. En çok oy alan projeye başlanılsın diyorum. Lütfen siz de fikirlerinizi burada paylaşın.


#2

Ben kendimi geliştirmek adına böyle bir projede yer almak isterim ama bilgi düzeyimin çok iyi değil.


#3

Eğer foruma faydalı olmak isterseniz, gönderilerdeki kod bloklarını otomatik algılayan ve eğer kod görünümünde değillerse bunu kullanıcıya bildiren bir betik çok faydalı olur. Kod görünümünde olmayan ve bu sebeple okunamayan kodlara çokça denk geliyorum.


#4

tamam ilk projemiz bu olsun ismailarilik bakalım becerebilecekmiyiz @acemipy bir yerden başlamak lazım. @ismailarik senden de bu konuda bir yardımcı olabilir misiniz. En azından yol haritamızı söyleyin ona göre bizde yazmaya başlayalım bir şekilde.


#5

@ismailarilik Discourse forumunun ruby ve ruby on rails kullandığını yazmıştı. Ruby biliyor musunuz?


#6

İyi de kod görünümünde olmayan kodlarda girintileme olmaz ki! Girintileme o şekildeki kodlarda olmuyor.


#7

@hasser haklı. İlk başta aklıma : ile biten kod cümlelerinden sonraki kodları 4 boşluk girinti ile göndermek geldi ama girintinin nerede biteceğini bilemeyeceğimiz için bu olmaz. Şu anda aklıma gelen tek çare, Discourse’a basit bir eklenti ile gönderileri göndermeden önce kod kontrolü yapılarak yanlış kod paylaşımı olduğu tespit edilirse bir uyarı mesajı gösterilmesi.


#8

Python için belki yazılamaz ama c söz dizimine sahip dilleri için yazılabilir. Çünkü o dillerde boşluklar önemli değil.


#9

@Tolgahan_Sarp ilk başta buna benzer eklentiler var mı onu araştırmak gerek. Ona göre ilerisi şekillenir.

@Erdem1 aşinalığım var diyelim. Büyük bir projem olmadı hiç Ruby ve Ruby on Rails ile.

Girintileme konusu sonra da tartışılabilir. Öncelikle kod görünümünde olmayan kodların algılanması işi çözülmeli.