Bir Python programı ile .exe dosyası oluşturmak

pyinstaller

#1

Merhaba;

Benim bir program yazmam gerekiyor ve bu program .exe dosyası oluşturacak. Acaba pyinstaller modülünü içe aktararak .exe dosyası oluşturabilir miyim? Bunda çeviriyi kullanarak ingilizce arama yapamadım.

İyi günler :slight_smile:


Dosyalarda gömme işlemi
#2

Try except ile bilgisayarda pyinstaller yüklü diye kontrol ettirebilirsin. Daha sonra Subprocess modülü ile cmd ye komut verebilirsin.


#3

Kullanıcıya pyinstaller yükleyemem. Ben içe aktararak nasıl yapabilirim onu soruyorum. Karşı bilgisayara indirmek istemiyorum.


#4

pyinstaller Python ile mi yazılmış ki?


#5

:flushed: Python ile yazılmamış mı?


#6

Buyrun :slight_smile:


#7

Hımm… C ile yazılmış…

pip ile indirilen her modül içe aktarılamaz mı yani? pyinstaller’i modül gibi yüklüyoruz ama içe aktararak kullanamıyoruz öyle mi?

Ayrıca C ile yazılan modüller de içe aktarılabiliyor. (Bkz. sys)


#8

C ile yazılan modüller içeriye aktarılmasaydı math modülü kullanılamazdı veya os modülünü kullanamazdınız tabiikide aktarılıyor benim bildiğim şu pyinstaller .exe dosyası oluşturuyor ve gerekli modülleri kendisi ayarlıyor yani bilgisayarda o modül yüklü olmasa bile çalışıyor diye biliyorum yanlış biliyormuyum tam emin değilim windows kullanmadığımdan dolayı ama denemek isterim deneyip banada bildirirseniz güzel olur :slight_smile:


#9


ben de exe yapmayı denedim, şu linkte söylenen komutu verdim (pip3 install pyinstaller) fakat resimdeki hatayı verdi bunun sebebi ne ve nasıl düzeltebilirim