Bir Python programı ile .exe dosyası oluşturmak

pyinstaller

Merhaba;

Benim bir program yazmam gerekiyor ve bu program .exe dosyası oluşturacak. Acaba pyinstaller modülünü içe aktararak .exe dosyası oluşturabilir miyim? Bunda çeviriyi kullanarak ingilizce arama yapamadım.

İyi günler :slight_smile:

Dosyalarda gömme işlemi

Try except ile bilgisayarda pyinstaller yüklü diye kontrol ettirebilirsin. Daha sonra Subprocess modülü ile cmd ye komut verebilirsin.

Kullanıcıya pyinstaller yükleyemem. Ben içe aktararak nasıl yapabilirim onu soruyorum. Karşı bilgisayara indirmek istemiyorum.

pyinstaller Python ile mi yazılmış ki?

:flushed: Python ile yazılmamış mı?

Buyrun :slight_smile:

Hımm… C ile yazılmış…

pip ile indirilen her modül içe aktarılamaz mı yani? pyinstaller’i modül gibi yüklüyoruz ama içe aktararak kullanamıyoruz öyle mi?

Ayrıca C ile yazılan modüller de içe aktarılabiliyor. (Bkz. sys)

C ile yazılan modüller içeriye aktarılmasaydı math modülü kullanılamazdı veya os modülünü kullanamazdınız tabiikide aktarılıyor benim bildiğim şu pyinstaller .exe dosyası oluşturuyor ve gerekli modülleri kendisi ayarlıyor yani bilgisayarda o modül yüklü olmasa bile çalışıyor diye biliyorum yanlış biliyormuyum tam emin değilim windows kullanmadığımdan dolayı ama denemek isterim deneyip banada bildirirseniz güzel olur :slight_smile:

ben de exe yapmayı denedim, şu linkte söylenen komutu verdim (pip3 install pyinstaller) fakat resimdeki hatayı verdi bunun sebebi ne ve nasıl düzeltebilirim