BS4 ve requests ile forumdaki konularin icerigini cekmek

Merhaba.ben pythonun requests moduluyle forumdaki konu basliklarini ceke biliyorum.ama ayni zamanda konularin iceriginide cekmek istiyorum.ama bunu nasil yapacagimi bilmiyorum.aslinda baska web sitelerinde boyle bir seyi kolayca yapa bilirim ama bu forumda konuya girdigimizde url kisminda /t/konunun-slugu/id/rakam oluyor.t harfi ve konunun slugu sorun degil ama ilgili konunun idsini nasil cekecegimi bilmiyorum(konsolda <a> taginin icinde data-topic-id diye bir sey vardi ama onu cekemedim).yardimci olursaniz sevinirim.

Aslinda en son gonderinin idsini kendimiz verdikden sonra basit bir matematik ile diger gonderilerin idsini sirayla bulmak olur.ama gonderilerin sirasi degisdigi icin calismiyacaktir.yok buda olmadi.

Merhaba, hangi forum sitesi (yazbel de data-topic-id g├Âremedim ba┼čka bir site mi?) adresi yazabilirsen bak─▒p yard─▒mc─▒ olmaya ├žal─▒┼čay─▒m (asl─▒nda benimde ├žok bilgim yok ama yard─▒m─▒m olursa bak─▒p yazar─▒m)

yazbel forumu

konu basliklarina sag tiklayin incele deyin.<a> etiketinin icinde data-topic-id diye bir sey oldugunu gormelisiniz.

Ok konu i├žeri─činde aram─▒┼čt─▒m, anasayfadan bak─▒nca g├Ârd├╝m, ┼čimdi bak─▒n─▒yorum bir┼čeyler yapabilirsem iletece─čim.

┼č├Âyle bir┼čey yazd─▒m ama i┼čine yarar umar─▒m, BeautifulSoup ile ├Ânce anasayfada ki ÔÇśhrefÔÇÖ leri ├žekiyor, sonra i├žlerinde konu linklerini ay─▒klay─▒p tekrar BeautifulSoupla konu i├žeriklerini ├žekiyor. Sadece istedi─čin konu i├žeri─čini ├žekebilmek i├žin sonuna sen bir┼čeyler eklersin.

Tabii bu arada bu benim bilgi seviyemle ula┼čabildi─čim bir ├ž├Âz├╝m, istedi─čin bu mu bilmiyorum umar─▒m i┼čine yarar ama eminim daha i┼člevsel daha temiz yollar─▒ da vard─▒r ve forumdan di─čer arkada┼člar g├Âr├╝p yan─▒tlarlar umar─▒m.
Selamlar

import requests
from bs4 import BeautifulSoup

url = "https://forum.yazbel.com/"

r = requests.get(url)

soup = BeautifulSoup(r.content, 'html.parser')

allLinks = []

links = soup.find_all('a')

for inLink in links:
  allLinks.append(inLink.get('href'))

for url2 in allLinks:
  if "https://forum.yazbel.com/t/" in url2:
    print(url2)
    r2 = requests.get(url2)
    soup2 = BeautifulSoup(r2.content, 'html.parser')
    links2 = soup2.find_all('p')
    print(links2)
1 Be─čeni

yaramaz olurmu.tesekkur ederim.bu benim icin cozum oldu.

1 Be─čeni

Tam denk geldi asl─▒nda bende requests ve bs4 ile di─čer g├Ânderide bahsetti─čim siteden veri ├žekme i┼či ile u─čra┼č─▒yordum, senin sorun benim i├žinde g├╝zel pratik yapma imkan─▒ oldu :slight_smile:

Kolay gelsin.

1 Be─čeni

Discourse forumlar─▒n─▒n (Yazbel bunlardan biri oluyor) APIÔÇÖy─▒ da var, kullan─▒labilir.

3 Be─čeni

Tesekkurler hocam.bunu bilmiyordum.oyrendim sayenizde.