Bu Dosyanın şifreleme türü nedir

Merhabalar bu dosya şifreleme türü nedir

Aynı problem ile alakalı birden fazla soru açmayın, daha ilk sorunuza verilen cevaplara geri dönüşte bile bulunmadınız.

2 Beğeni

Sifreleemsi bilmiyen mesaja ne tür cevap vermemizi bekliyorsunuz

burda bir sifreleme oldugunu sanmiyorum yanlis charset ile acmis olabilirsiniz dosyayi

Şifrelemesi var hocam

sifrelemeden kastiniz encryption degil mi. dosyanin bazi kisimlari hala okunur vaziyette eger iddia ettiginiz gibiyse tamami sifreli degil. eger geri kalan sifreli ise de sifreyi koyan aptal olmali ki sifreleme sekli hakkinda bilgiyi sifreli dosyaya biraksin.

Python bildiğimize eminmisiniz peki en basit şifreleme yöntemini bilmiyorsunuz:)

Kanıt?

madem yontemi biliyorsunuz e basit oldugunu da biliyorsunuz sorunuz bu degil miydi

2 Beğeni

Dosyanın şifrelemesini bilmeyen bir kişinin yazdığı mesaj demek istediniz sanırım. Öyleyse bu forumda resimdeki dosyanın hangi şifreleme ile yazıldığını bilen biri çıkacağını sanmıyorum. Dosyanın kendisini bizimle paylaşırsanız şifrelemeyi tahmin edenler çıkabilir ama.

Şifrelemelerin (encoding) ne olduğu ve dosyaların hafızada nasıl saklandığı ile alakalı bir araştırma yapmak da isteyebilirsiniz. Gösterdiğiniz resmin neden size yardım etmek isteyecek birinin işine pek yaramayacağını da anlamış olursunuz.

1 Beğeni

Merhabalar,

Dosya sifreli degil. Kodlamasi PNG. Icindeki IDAT segment’inde yine sifresiz ve zlib kodlamali pixel datasi bulunuyor.

Peki orjinal kodları nasıl gorcez

Hangi kodlar? Kod yok orada.